Kryształy właściwości

Oczyszczenie kamieni z nagromadzonej negatywnej energii

(choroba, gniew, cierpienie, złość, zazdrość etc.),
którą zostały naładowane.
Można to zrobić za pomocą:

• wody – trzymając przez kilka minut pod strumieniem bieżącej wody
• chłodu – wkładając na kilka godzin do zamrażalnika
• szczotki ametystowej – kładąc kamienie na ok. 10 godzin na kryształy ametystu
• szczotki kryształu górskiego –
kładąc kamienie na 10 godzin na kryształ górski
• soli kamieniej – wkładając kamienie do szczelnego foliowego woreczka i zasypując go solą i zostawiając w niej na 2 – 3 godziny
• dymu – trzymamy kamienie w dymie z palącego się kadzidła
• słońca – kładąc kamienie na pół godziny w promieniach wschodzącego słońca
• dźwięku – można dzwonić przy kamieniach mosiężnym lub miedzianym dzwonkiem z „duszą” lub przez kilka minut uderzać w małą misę tybetańską
lub gong
• hematytu – kamienia, który chłonie wszystkie negatywne energie jak gąbka. Oczyszczany kamień należy położyć przy hematycie na kilkanaście godzin, najlepiej na noc. Hematyt
należy również oczyścić wkładając go na kilka godzin do zamrażalnika.


Hematyt i piryt oddziaływają na kryształy i minerały w sposób kompleksowy, oczyszczając je, doładowując energią Ziemi i jednocześnie uziemiając. Metody tej można użyć dla oczyszczania kryształów, które były uprzednio świadomie programowane w określonym celu, ale także w celu rozkodowania z nagromadzonej negatywnej energii czy negatywnych programów.Kryształy przypisane do znaków zodiaku

Koziorożec – Rubin, granat, szmaragd, lapis lazuli

Wodnik – Granat, ametyst, turkus

Ryby – Ametyst, jadeit, akwamaryn, hematyt

Baran – Lapis Lazuli, opal, jaspis, hematyt

Byk – Kwarc różowy, szafir, szmaragd

Bliźnięta – Agat, kamień księżycowy, perła

Rak – Szmaragd, rubin, kamień księżycowy

Lew – Onyks, hematyt, spinel

Panna – Karneol, szafir, agat, cytryn

Waga – Turmalin, opal, szafir, jaspis, hematyt

Skorpion – Hematyt, cytryn, rubin, granat

Strzelec – Topaz, cyrkon, czarny onyksKryształy:


Agat

równowaga, akceptacja, rozwój duchowy
Nazwa pochodzi od rzeki Achates (dzisiejsza nazwa
Dirillo) na południu Sycylii we Włoszech, gdzie Agaty wydobywano już od starożytności. Agat (gr. agathos = dobry). Nazywany kamieniem sukcesu.
Agat jest kamieniem
równowagi - fizycznej, emocjonalnej i intelektualnej. Harmonizuje energie yin i yang, działa uspokajająco, dodaje pewności siebie. Agat poprawia koncentrację uwagi i zdolności analityczne, co przydaje się do rozwiązywania problemów.
Energia agatu namawia noszącego go do śmiałego wyrażania się i pokonania uprzedzeń. Kamień ulecza gniew i żal, dając w to miejsce odwagę do zaczynania czegoś od nowa, usuwa napięcie po przejściach z przeszłości. Na poziomie duchowym agat zwiększa świadomość, zachęca do cichej kontemplacji i akceptowania wydarzeń, sprzyja rozwojowi duchowemu.
Kamienie te pomocne są w leczeniu układu pokarmowego, wrzodów żołądka, kobiecych dolegliwości czy bezpłodności. Agaty mają wpływ również na naszą psychikę. Pomagają wzmocnić szacunek do samego siebie, zharmonizować emocje, uwolnić od stresu, uwolnić energię i potencjał, które w nas drzemią, ułatwiają podejmowanie wyzwań i odkrywanie samego siebie. Zapewnia ochronę, bardzo mocno podnosi energię życiową, dodaje pewności siebie, rozbudza mądrość wewnętrzną i pomaga odkryć naturalne talenty. Dobry kamień dla rodzin, aby żyły w zgodzie.


Agat błękitny
spokój umysłu, ekspresja i komunikacja z ludźmi, delikatność

Błękitny agat jest wspaniałym kamieniem leczniczym, jego delikatna energia uspokaja i wnosi harmonię umysłu, pomaga w wyrażaniu swojego zdania i uczuć bez strachu przed odrzuceniem. Agat błękitny otwiera czakrę gardła, co pomaga w lepszej komunikacji z ludźmi, a także w połączeniu z duchowym przewodnictwem wyższych sił. Nazywany jest
kamieniem dyplomatów, ponieważ ułatwia takie wyrażanie się, żeby inni usłyszeli i zrozumieli. Polecany jest dla wykładowców, nauczycieli, osób, które w pracy przemawiają publicznie, dla ludzi nieśmiałych i odczuwających tremę.
To dobry kamień na poprawę relacji z dzieckiem, a dla mężczyzn na zaakceptowanie swojej delikatności. Dzieci i młodzież z nadaktywnością i trudnościami w skupieniu uwagi agat błękitny równoważy emocjonalnie i harmonizuje ich reakcje. Ten kamień pomaga na stres, zahamowania, a na poziomie fizycznym na choroby gardła. Agat błękitny uwalnia od potrzeby martwienia się, a zachęca do cieszenia się życiem i pozytywnego spojrzenia na okoliczności, w jakich człowiek się znalazł.
W medytacji i rozwoju duchowym agat błękitny łączy z energią Wyższego Ja, tą częścią świadomości, która ma wpływ na kształtowanie rzeczywistości i manifestowanie najgłębszych pragnień. Ułatwia kontakty z przewodnikami duchowymi.

Agat mszysty

kamień wojowników - na niskie poczucie wartości

Agat mszysty – agat dendrytowy: dendryty chlorków, tlenków manganu i żelaza ukształtowane na podobieństwo mchów, porostów lub liści paproci (ang. moss agate).
Poprzez swój „roślinny” charakter, kamień ten tradycja połączyła z naturą, dając mu moc szczególnego z nią kontaktu. Kamień udziela tej mocy tym wszystkim, którzy z nim pracują. Pomoże im nawiązać kontakt z duchami natury, a szczególnie jako talizman polecam go ludziom związanym z botaniką, ochroną środowiska, rolnictwem, czy agroturystyką. Klejnot jasnowidzów, wróżek i magów, ponieważ pozwala rozwinąć dar jasnowidzenia. Pomaga również zrozumieć mowę natury – roślin, zwierząt, a nawet samego człowieka. Agat mszysty wprowadza harmonię między człowiekiem i naturą. Uczy nas przez to lepiej rozumieć świat mineralny i roślinny. Pomaga mądrzej obchodzić się z przyrodą i postrzegać jej piękno. Wzmacnia naszą witalność oraz daruje nam równowagę wewnętrzną harmonię i spokój. Należy go nosić w stanach nie najlepszej formy fizycznej i psychicznej. Szczególna konfiguracja wewnętrzna agatu mszystego ma również inne znaczenie. Kamień ten z powodzeniem może być używany do usuwania dysharmonii i konfliktów pomiędzy lewą i prawą półkulą mózgową. Agat mszysty
ułatwia również kontakty międzyludzkie.
Agat mszysty przez Indian był uważany za kamień mocy, używano go do wzmacniania siły wojowników i zabezpieczania przed wrogiem. W dzisiejszych czasach ten kamień poleca się ludziom o niskim poczuciu wartości i ludziom poszukującym pracy, szczególnie takim, którzy boją się rozmów kwalifikacyjnych. Agat mszysty przyciąga bogactwo i obfitość, daje siłę przebicia, zwiększa skuteczność działania w każdej dziedzinie. To kamień na stresy, bloki w komunikacji i depresyjne myśli - poprawia samoocenę, uwypukla zalety charakteru i dodaje optymizmu. Na poziomie duchowym ten kamień połączony z naturą odnawia duszę i pozwala zobaczyć piękno we wszystkim czego się doświadcza.


Akwamaryn

na zmartwienia i niedokończone sprawy

Jego nazwa oznacza morską wodę. Akwamaryn należy do grupy berylów. Beryl ma niepowtarzalną moc.
Akwamaryn jest kamieniem
odwagi - pomniejsza martwienie się i obawy, uspokaja umysł, przeciwdziała niepożądanym wpływom. Jest dobrym kamieniem dla ludzi delikatnych i przytłoczonych odpowiedzialnością. Jego energia przydaje się do wszelkich niedokończonych spraw, żeby je szybko doprowadzić do zamknięcia. Pomaga także osobom pracującym w branżach wymagających ciągle nowej wiedzy, badaczom, naukowcom, informatykom, a także podróżującym drogą morską- dla uspokojenia wód, żeby bezpiecznie dotrzeć do celu.
Akwamaryn nazywany jest „kamieniem odwagi”.
Dodaje odwagi ludziom nieśmiałym bądź tym, którzy mają trudności ze szczerym wyrażaniem emocji, uczuć, myśli oraz z asertywnością. Oddziałuje na centrum komunikacji i relacji międzyludzkich. Bycie asertywnym, czyli umiejętność uprzejmego odmawiania lub wyrażania zdania zgodnie z własnymi przekonaniami, stanowi dla niektórych ludzi spore wyzwanie. Ci ludzie będą mogli wreszcie powiedzieć to, co myślą, nie mając wyrzutów sumienia i nikogo przy tym nie raniąc.
Energia Akwamarynu pomaga także w płynnym wyrażaniu myśli i uczuć, co ma duży wpływ na pozytywne kontakty z otoczeniem i trwałe relacje z innymi ludźmi. U niektórych ludzi Akwamaryn może zwiększyć samorefleksję oraz zdolność do spostrzeżenia tego, że wszystkie wydarzenia mają swój sens lub prowadzą do jakiegoś celu. Spontaniczność, otwarcie na innych, poczucie wolności wpłyną na osiągnięcie upragnionego przez nas stanu zwykłego szczęścia.
Akwamaryn jest doskonałym kamieniem dla ludzi przeciążonych obowiązkami, przytłoczonych odpowiedzialnością i stresem. Szczególnie pomocny dla osób pracujących na stanowiskach, gdzie wymagana jest wciąż nowa wiedza i przyswajanie dużej ilości informacji (naukowcy, informatycy, menadżerowie). Niezawodny dla osób często wygłaszających publiczne prezentacje, przemowy, prowadzących szkolenia. Energia Akwamarynu pomaga w doprowadzeniu do końca wszelkich niedokończonych spraw, zadań i projektów.
Zielone i błękitne leczą oczy i przynoszą ulgę skołatanym nerwom. Odstrasza złe duchy, przyciągając jedynie te, przynoszące dobro i piękno. Odpędza negatywne myśli i uczucie niepokoju, rozjaśnia umysł, sprzyja ciekawym pomysłom i rozwiązywaniu problemów. Przeciwdziała zazdrości, agresji, nieporozumieniom, pomaga wyrażać swoje myśli. Jest również pośrednikiem w komunikacji z istotami niebiańskimi, czyli naszymi opiekunami duchowymi. Akwamaryn to klejnot przyszłości - wierzy się, że pełnię mocy osiągnie w erze Wodnika. Związany z piątą czakrą.

Amazonit

kamień odpędzania strachów i zmartwień

Amazonit to kamień pomagający radzić sobie ze strachem i zmartwieniami, pomaga odzyskać spokój w ciężkich czasach, pozytywnie działa na układ nerwowy. Przywraca nadzieję, wiarę i optymizm, gdy człowiek czuje się osamotniony. Kamień szczególnie polecany dla kobiet, bo kojarzy się z Amazonkami, plemieniem kobiet pełnych mocy.
Amazonit namawia człowieka, aby wziął odpowiedzialność za swoje życie i stał się twórcą własnego losu, zaczął realizować marzenia. Amazonit harmonizuje zmienne nastroje i rozprasza smutek, a w związkach z ludźmi pomaga w zdrowej komunikacji.

Aby chronić swój dom przed wypadkami (pożary, powodzie, trzęsienia ziemi itp.), można zakopać kawałek Amazonitu pod fundamentami domu.

Magiczne działanie amazonitu związane jest z ogniskiem rodzinnym, doskonały asystent dla kobiet, które poświęcają się dla rodziny, męża i dzieci.
Kamień przyczynia się do sprawnego zarządzania domem, sprawia, że kobiety są odpowiedzialne i dalekowzroczne, wzmacnia i chroni stan cywilny, stwarza silne więzi rodzinne.
Amazonit ma działanie uspokajające i jest pomocny na stres, skurcze mięśni, epilepsję, czyraki, objawy oka, choroby skóry, wypryski, grzybicze, popękane wargi, pęknięcia w rękach i nogach, świąd skóry, pokrzywkę i napięte nerwy.
Wzmacnia serce.
To kojący kamień, który pomaga w stabilizacji i równowadze układu nerwowego.
Amazonit wzmacnia komunikację, pamięć i funkcje mózgu.
Podobnie jak wiele innych turkusowo zielonych kamieni, Amazonit można stosować do stymulacji psychicznej zdolności i wiedzy duchowej.

Ametyst

ochrona, spokój umysłu, rozwój duchowy

Ametyst, ćaćunada - energia planety Śani, Śanivara - Saturn

Ametyst jest kwarcytem, a najpiękniejsze ametysty pochodzą z Indii, Śri Lanki i Australii i posiadają własność ujarzmiania i pokonywania pijaństwa. Greckie „amethystos” znaczy środek uśmierzający opilstwo, kamień fioletowy lub purpurowy chroniący przed nałogiem pijaństwa. Zdejmuje on wszelką złą moc z napojów i pokarmów w których byłby zanurzony. Fiolet jako barwa to tęsknota, niepokój twórczy, szukanie samotności, wieczne dążenie do czegoś wielkiego, świętego i nieuchwytnego.
Ametyst jest niezwykle silnym kamieniem uzdrawiającym duchowo. Można go używać do oczyszczania atmosfery domu i biura. Ametyst przywraca równowagę osobom podatnym na stresy, przynosi spokój i jasność umysłu. Pomaga radzić sobie z emocjami, spać lepiej, uwolnić się od napięcia i zmęczenia. Jego energia uwalnia od uzależnień, zarówno od
używek jak i przywiązania do nieodpowiednich osób. Skuteczny kamień dla ludzi pracujących na odpowiedzialnych stanowiskach.
Ametyst nazywany jest Mistrzem Uzdrawiania, uwalnia od starych, niepotrzebnych już wzorców myślenia i postępowania, podnosi wibrację na wyższy poziom i poszerza horyzonty. Osoba pracująca z energią tego kamienia ma pozytywne oczekiwania co do życia, wyzwala się z kręgu dotychczasowych ograniczeń, sięga po więcej. W przypadku kreatywnych przedsięwzięć i nowych zadań ametyst łączy z intuicją i wewnętrzną inspiracją.
Ametyst nazywany jest „kamieniem harmonii i relaksu”. Przywraca równowagę osobom podatnym na stres, przynosi spokój i uwolnienie umysłu od negatywnych myśli. Pomaga radzić sobie z emocjami, dodaje cierpliwości, uwalnia od codziennego zmęczenia i problemów, co w konsekwencji po ciężkim dniu umożliwia mocny i zdrowy sen nocą. Uczy nas oddania i zaufania siłom Uniwersum. Jego łagodne wibracje dają rodzaj pełnego spokoju i bezpieczeństwa, w którym rozpływają się lęki, troski i gniew, a umysł otwiera się na wyższe doznania. W fioletowej barwie ametystu zjednoczony jest czerwony ogień siły życiowej, zmysłów i aktywności z błękitnym światłem czystej duchowości i aktywności z błękitnym światłem czystej duchowości i ciszy. Ametyst daje przekroczenie progu namiętności i wejście w krainę doskonałych idei, głębokich i mistycznych przeżyć. Odłącza na zawsze od ziemskiej doliny łez i cierpienia pozwalając przezwyciężyć doczesność, złudzenia i iluzje, egoizm, pychę i skłonności do krwawych odwetów. Fiolet jest symbolem i energią
pokuty czyli zadośćuczynienia, skruchy i kontemplacji (refleksyjności). Buduje most między Niebem a Ziemią i otwiera dostęp do nowych wymiarów bytu. Wzmacnia miłość do tego, co Boskie, wspiera uwalnianie myśli egocentrycznych, prowadzi do altruizmu w myślach i czynach wprowadzając równowagę i stabilność w związku między kobietą i mężczyzną. Harmonizuje życie erotyczne i prowadzi do osiągnięcia większej jedności z partnerem i życiem. Ametyst otwiera nas na tajemnice życia, których sam umysł nie jest w stanie objąć. Objaśnia wizje i sny, wyjaśnia przepowiednie przyszłości, uczy nas pokory, przyciąga pomoc sił wyższych wspierając intuicję i medytację.
Ametyst jest symbolem czystości duchowej i fizycznej. Wytwarza on specjalne wibracje, które unicestwiają wszelkie złe myśli. Robactwo ucieka przed działaniem ametystu i można ametystowym proszkiem oczyścić dom z robactwa.
Ametystowi przypisuje się także pomoc przy łagodzeniu konfliktów w życiu osobistym i zawodowym, a także oczyszczania miejsc, gdzie długo przebywamy (biur, domów, sklepów) z nagromadzonej tam, z różnych źródeł, negatywnej energii. Dotyczy to także sfery życia
seksualnego - również w tym obszarze dzięki częstym kontaktom z energią Ametystu możemy wykazywać się większą fantazją, a w konsekwencji dawać i otrzymywać więcej satysfakcji.

Ametryn

Ametryn, łącząc w sobie energię Ametystu i Cytrynu, pomaga w znalezieniu równowagi pomiędzy życiem zawodowym a osobistym, oraz pomiędzy sferą materialną a duchową. Współczesny styl życia nie sprzyja odnalezieniu pełnej satysfakcji wszystkich ról społecznych, które odgrywamy w ciągu dnia. W większości przypadków poświęcenie się jednej rzeczy pociąga za sobą zaniedbanie innej. Przykładowo, osiągniecie sukcesu w pracy niesie za sobą koszt w postaci mniejszego zaangażowania w życie rodzinne. Ogromna odpowiedzialność w przypadku wychowywania dzieci i prowadzenia domu niestety zazwyczaj nie idzie w parze ze spełnieniem się w życiu zawodowym. Energia Ametrynu harmonizuje wszystkie strefy życia dla nas ważne i pomaga w znalezieniu balansu pomiędzy nimi. Uświadamiamy sobie, na czym najbardziej nam zależy, gdzie znajdują się nasze priorytety, co możemy sobie odpuścić, a w co więcej czasu i energii zainwestować. Racjonalność połączona z intuicją oraz tym, co podpowiada nam serce to właśnie ten satysfakcjonujący stan balansu w życiu.


Apatyt

inspiracja, ekspresja, kreatywność

Apatyt jest kamieniem dającym człowiekowi inspirację do czego ma dążyć i pomoc w manifestacji planów. Każdy z nas ma w sobie pokłady kreatywności, które w sprzyjających warunkach mogą się uaktywnić. Przy odpowiednim zastrzyku energii i motywacji można wyjść z apatii i zacząć działać i żyć pełnią życia. Apatyt pomaga w odbudowywaniu naturalnego, zdrowego poziomu energii, eliminuje negatywne aspekty, oczyszcza z wątpliwości. Poprawia indywidualną ekspresję na różnych poziomach.
Apatyt jest polecany dla ludzi zajmujących się terapią, nauczaniem i uzdrawianiem, pomagają innym ludziom w rozwoju. Jego energia sprawia, że nigdy nie wykorzysta się wiedzy w negatywny sposób albo do nieodpowiednich celów. Apatyt ułatwia nawiązywanie współpracy, podnosi samoocenę, w znaczny sposób pomaga ludziom, którzy nie doceniają siebie.

Apatyt jest doskonałym kamieniem dla ludzi, którzy posiadają w sobie wielką potrzebę ekspresji własnych celów, planów, uczuć i myśli. To kamień dla osób noszących w sobie wiele niezrealizowanych marzeń oraz dla wszystkich tych, którzy potrzebują więcej odwagi i poczucia wartości, aby uwierzyć w swoje możliwości. Tacy ludzie przede wszystkim potrzebują wiary w to, że ich asertywność i publiczne wyrażanie szczerych opinii może przyczynić się do ich rozwoju. Energia Apatytu ułatwia ekspresję, samoprezentację, komunikację z innymi, podnosi samoocenę, pomaga ludziom docenić i w pełni zaakceptować samych siebie.

Apatyt jest polecany także tym osobom, których praca polega na nauczaniu i przekazywaniu wiedzy szkolnej bądź eksperckiej oraz tym wszystkim, których zawód wymaga szczególnej koncentracji, skupienia się czy rozwiązywania złożonych zadań.


Aragonit

neutralizowanie szkodliwych wpływów, równowaga, lepsze samopoczucie

Aragonit jest dobrym kamieniem na przywracanie prawidłowej energii w miejscu gdzie człowiek źle się czuje, źle śpi i czuje że coś jest nie w porządku. Aragonit neutralizuje wpływ cieków wodnych i innego szkodliwego promieniowania.
Aragonit przyda się osobie zestresowanej, ponieważ ma wpływ uspokajający, uczy cierpliwości i akceptacji. Ludziom którzy są nadwrażliwi i stawiają sobie zbyt wysokie wymagania pomaga zmniejszyć bagaż obowiązków i prosić innych o pomoc albo zlecać zadania. Ponadto aragonit ogólnie pomaga lepiej się czuć w swoim ciele i łatwiej przystosowywać się do zmieniających się sytuacji, przywraca równowagę i równoważy rzeczy które wymknęły się spod kontroli.


Aragonit niebieski

intuicja, zdolności parapsychologiczne, rozładowanie stresu

Niebieski aragonit polecany jest dla osób, które mają życie przepełnione obowiązkami i zmagają się z wszelakimi wyzwaniami i chcą w tym wszystkim zachować wrażliwość i kontakt ze sobą. Niebieski aragonit ma wpływ stabilizujący, człowiek noszący go czuje się mniej przytłoczony, radzi sobie z różnymi sytuacjami bezstresowo i łagodnie.
Niebieski aragonit może być używany przez uzdrowicieli, wróżki, nauczycieli rozwoju duchowego. Wzmacnia naturalne zdolności empatii i zdolności parapsychologiczne, stymuluje inspirację i pomaga wejść w stan medytacyjny


Awenturyn

kreatywność, zdolności organizacyjne, praca w trudnych warunkach

Awenturyn stymuluje kreatywność i zdolności zarządzania, nosząc go można się spodziewać szybszego podejmowania decyzji. Uwalnia od negatywnych myśli i wzmacnia wiarę w siebie. Doskonały dla mężczyzn, którzy mają kłopoty z wyrażaniem uczuć, ponieważ uwalnia i równoważy emocje.
Na poziomie świata materialnego awenturyn uważany jest za kamień, który otwiera oczy na okazje. Z tego powodu jest polecany dla ludzi biznesu, bankowców i osób grających na giełdzie. Sprawdza się dla pracujących w zawodach wiążących się z dużą dozą napięcia i wymaganiami.


Brazylianit


kreatywność, manifestacja pragnień, oczyszczanie z negatywnych wibracji

Brazylianit to kamień o którym mówi się, że niesie w sobie wibrację starożytnej cywilizacji Atlantydy. Jest to kamień używany do zwiększenia kreatywności i skupienia intencji w celu manifestacji pragnień. Jako żółty kamień ma połączenie z trzecią czakrą, czakrą splotu słonecznego, gdzie znajduje się ośrodek woli.
Brazylianit ma również działanie oczyszczające i ochronne, na poziomie emocjonalnym pomaga uwolnić się od gniewu i żalu do kogoś, wyjść ze wzorca bycia ofiarą i męczennikiem. Wzmacnia odwagę, szczególnie jeśli chce się przekroczyć swoje ograniczenia i podzielić się ze światem swoimi talentami. Polecany jest dla pisarzy i artystów.


BURSZTYN -JANTAR, AMBER

energia Tarejah, Budha, Budhavara – Merkury

Bursztyn – jantar na wschodzie pochodzi z Birmy i Chin, a u nas z wybrzeży Bałtyku. Jest powstałą organicznie skamieniałą żywicą drzew iglastych, liczy sobie około 40-50 milionów lat! Bursztyn - Złoto Morza jest koloru najczęściej miodowo-żółtego lub woskowo-żółtego, a czasem hiacyntowo-czerwonawą sugerując właściwości lecznicze podobne do miodu. Jego barwa może być też kolorem kości słoniowej a nawet czasem jest lekko błękitnawy.

Bursztyn, jantar, amber to kopalna skamieniała żywica, pochodząca z trzeciorzędowych drzew iglastych. Radiesteci nazywają go kamieniem życia, ponieważ może dostarczać naszemu organizmowi życiodajnych elektronów i jonów ujemnych. W magiczną i leczniczą moc bursztynu wierzono od najdawniejszych czasów. Posiada ciepłe, słoneczne promieniowanie i jest dla ludzi pomocny we wszystkich sytuacjach życia. Promieniowanie bursztynu sprzyja powodzeniu wszystkich podejmowanych działań. Pozwala rozwijać altruizm oraz otwiera na zauważanie potrzeb innych ludzi. Daje ufność, aktywizuje siły samouzdrawiania i pomaga w osiągnięciu sukcesu we wszystkich przedsięwzięciach. Na Wschodzie bursztynu używa się dla pogłębienia medytacji i spotęgowania zdolności wewnętrznego widzenia aż do jasnowidzenia. Starożytni magowie radzili nosić bursztyny bezpośrednio na ciele, wówczas zachowa się długie życie, zdrowie i urodę, a na starość mózg zachowa doskonałą formę i nie będzie demencji starczej ani alzheimera. Bursztyn chroni przed urokami i klątwami, a także przed złymi ludźmi. Neutralizuje także negatywne promieniowanie odbiorników telewizyjnych i monitorów komputerowych. Usuwa promieniowanie geopatyczne pochodzące z cieków wodnych, a rozpylanie wody bursztynowej w powietrzu działa harmonizująco i kojąco na ciało i psychikę. Przetrzymywany pod łóżkiem zapobiega bezsenności i koszmarom sennym! Jantar stosowany jest też w magii miłosnej, ale trzeba go znaleźć osobiście, najlepiej w piątek o wschodzie słońca. Kawałek nieoszlifowanego bursztynu przyłożony w okolice splotu słonecznego stabilizuje pracę serca, układu krążenia i śledziony. Specjaliści od medycyny naturalnej zalecają, by przy sercowych dolegliwościach włożyć kawałeczki bursztynu do kieszeni koszuli. Przy zaburzeniach pracy tarczycy można nosić bursztyn na szyi (podobnie przy astmie, bronchicie, zapaleniu migdałków, czy bólach zębów). Wiara w dobroczynne działanie bursztynu, poparta wynikami badań naukowych, okazała się uzasadniona. Odkryto, że kwas bursztynowy działa jak biostymulator – pobudza system nerwowy, reguluje pracę nerek i jelit, jest środkiem przeciwzapalnym i antytoksycznym. Na bazie tego składnika wyrabia się maści i kremy na dolegliwości reumatyczne, astmatyczne, owrzodzenia i podrażnienia skóry oraz na schorzenia oskrzeli, gardła i tarczycy. Kwas i olej uzyskane z bursztynu wykorzystywane są też przez przemysł kosmetyczny, gdyż niszczą wolne rodniki i bakterie oraz mają właściwości dezynfekujące, a także łagodzące skutki oparzeń i ukąszeń owadów. Związany jest z trzecia czakrą.

Kadzidło z bursztynu odstrasza węże i wszelkie robactwo, a także złe duchy! Zwierzęta jak i ludzie okadzeni spalonym bursztynem szybko powracają do formy po większym wysiłku. Bursztyn nawet w postaci bransolety pozwala opanować i ukoić wzburzone nerwy. Pocieranie bursztynu powoduje zjawisko ujemnej jonizacji bardzo korzystne dla zdrowia. Dzięki swym elektrycznym i magnetycznym właściwościom ma wielkie oddziaływanie lecznicze. Leczy wszelkie niedomagania gardła, zapalenia migdałków i uderzenia krwi do głowy oraz udar mózgu, a także chroni przed udarem. Leczy z chorób oczu, uszu, reumatyzmu, malarii i krwawieniu z nosa. Wystarczy nosić sznur bursztynowy na szyi lub kadzić pokój proszkiem bursztynowym. Krwotoki wewnętrzne zatrzymuje pył bursztynowy pity z zimną źródlaną wodą jako nośnikiem Anupanam. Podobnie leczy się szybko wszelkie zranienia i złamania. Najbardziej znane działanie bursztynu to uśmierzające ból zębów. Należy nosić korale bursztynowe na szyi a w ustach trzymać kamyk, który można rozgryźć.

Woda bursztynowa leczy z choroby wrzodowej można wyleczyć się pijąc lub nosząc tylko naszyjnik z bursztynu. Jeśli w czasie leczenia kolor poszarzeje lub zmatowieje, należy bursztyn przemyć zimną wodą i wystawić na słonce aż odzyska naturalny kolor pozbywając się chorobowej energii, którą z nas ściągnął. Bursztyn bardzo dobrze usuwa słabość i wyczerpanie, gdyż intensywnie doładowuje energią magnetyczną. Jantar sprzyja dzieciom obdarzając je siłą, zdrowiem, radością i żywotnością myśli. Noszony w dzieciństwie bursztyn chroni w latach późniejszych przed astmą, reumatyzmem, katarem, bronchitem, bólami woreczka żółciowego, dolegliwościami żołądka i serca, chorobami pęcherza. Działa równoważąco na gruczoły wydzielania wewnętrznego i funkcje wątroby.

Bursztyn przywraca chorym komórkom prawidłową polaryzację, a tym samym poprawia stan energetyczny organizmu i ułatwia wyeliminowanie różnych schorzeń i dolegliwości. Chorzy na tarczycę czy górne drogi oddechowe powinni nosić bursztynowe korale, a kogo boli kręgosłup powinien się zawinąć w pasie sznurem z bursztynów. Usunie ten zabieg wszelkie bóle. Pamiętać należy, aby raz dziennie całą biżuterię umyś pod bieżącą wodą (najlepiej by było w źródełku), aby spłukać z niej wszelkie nagromadzone szkodliwe ładunki energetyczne.

Bursztyn transmituje energię Merkurego udzielając jasności myśli, czystości uczuć, zdolnością zachowywania pogody ducha i wyrozumiałości we wszelkich okolicznościach życia. Bursztyn jest symbolem optymizmu (leczy z pesymizmu) i wiecznie odradzającej się nowej fali życia.


Celestyn

niebiańska energia, kontakt z aniołami, inspiracja

Celestyn ma delikatną energię, która podnosi wibrację i pomaga zbliżyć się do królestwa aniołów i anielskich przewodników, dla komunikacji z nimi. Jest to wspaniały kamień do umieszczenia w sypialni, miejscu medytacji albo w miejscu uzdrawiania ludzi.
Celestyn oczyszcza atmosferę i jest źródłem pozytywnej energii, polepsza nastrój i wnosi inspirację w każdą czynność w jaką człowiek jest zaangażowany. Celestyn ułatwia otworzenie się na zdolności do jasnowidzenia, jasnosłyszenia i jasnoczucia. Ten kamień polepsza dostęp do inspiracji i intuicji, a także myślenia abstrakcyjnego.

Wibracja barwy celestynu sprzyja psychicznemu i duchowemu rozwojowi, ułatwia kontakt z Opiekunami Duchowymi, Przewodnikami, Aniołami czy swoim Wyższym Ja.


Chalcedonit

poprawa atmosfery w rodzinie, w firmie

Chalcedonit jest kamieniem harmonii, może być używany do uspokojenia atmosfery w rodzinie, wśród pracowników w firmie. Energia chalcedonitu sprzyja usuwaniu wrogości i zazdrości i wprowadzaniu w to miejsce współpracy i życzliwości.

Energia Chalcedonu umożliwia równowagę między naszym umysłem (myśli i intencje) a ciałem (mowa, zachowanie, zdrowie). Szczególnie zalecany jest osobom nieśmiałym, nadmiernie skromnym, mającym trudności z siłą przebicia, łatwo ulegającym wpływom oraz wrażliwym na krytykę innych. Często są to osoby wybitnie uzdolnione i inteligentne, które mają problemy z wybiciem się wśród tłumu z obawy przed oceną ich błędów czy niedoskonałości. Takie osoby potrzebują wewnętrznej transformacji i zmiany własnych „słabości” w silne cechy charakteru; stanu melancholii - w momenty twórczej kreatywności, skromności - w tajemniczą i przyciągającą subtelność; wrażliwości - w dobroczynne niesienie pomocy innym; lęku przed publicznym wypowiedzeniem swojej opinii - w trafną i obiektywną ocenę każdej sytuacji (gdyż to do tej pory robiły tylko w myślach). Takim osobom wystarczy odrobina wiary w siebie, silna motywacja wewnętrzna i umiejętność zadbania o własne potrzeby w pierwszej kolejności. Reszta - asertywność, łatwość nawiązywania kontaktów z innymi i sukces przedsięwzięć - będą naturalną konsekwencją tej transformacji.

Chalcedon ma także właściwości harmonizujące otoczenie - zapewnia równowagę i porządek zarówno w umyśle jak i pracy - systematyzując ją. Może także pomóc w skutecznej nauce języków obcych. Umożliwia pozytywne rozwiązanie spraw sądowych i innych związanych z prawem i sprawiedliwością.


Chryzokola

komunikacja i ekspresja werbalna, energia Bogini, delikatność i moc

Chryzokola jest kamieniem wyrażania mocy energii żeńskiej, która istnieje zarówno u kobiet jak i u mężczyzn. Kamień emanuje jednocześnie delikatnością i mocą, ucząc że prawdziwa moc wyraża się poprzez delikatność uczuć. Chryzokola jest kamieniem Bogini, starożytnej archetypowej postaci związanej z wibracją i świadomością Ziemi. Chryzokola pomaga ludziom, którzy chcą być bardziej zrozumiani przez innych, mieć dostęp do wewnętrznej mądrości i wyrażać się w sposób śmiały i spójny. Ten kamień uświadamia jak wielka jest moc słów, uczy jak wybierać słowa świadomie, zdając sobie sprawę że słowa mają moc zmieniania rzeczywistości. Chryzokola jest kamieniem dla mówców, wykładowców, przedstawicieli handlowych i innych osób które posługują się w pracy werbalną ekspresją. Pomaga przemawiać z pasją i prosto z serca, tak aby trafić do ludzkich serc.


Chryzopraz

miłość, obfitość, akceptacja

Chryzopraz jest zielonym kamieniem czakry serca, pomaga pozostawać w tej energii i dodaje odwagi w sytuacjach zagrożenia i trudności, kiedy trzeba działać natychmiastowo i zdecydowanie. Jest również kamieniem współczucia, zrozumienia i akceptacji, pozwala spojrzeć na związek który zakończył się nieprzyjemnie z wybaczeniem i zapomnieć czyjeś winy.
Chryzopraz to kamień, który łączy siłę woli z siłą serca, pomaga spełniać pragnienia serca. Jego zielony kolor wnosi nadzieję nawet w ciemną „strefę cienia”, przypomina że każdy człowiek jest połączony ze Źródłem Wszystkiego i ma prawo do niegraniczonej obfitości, miłości, radości i zdrowia. Chryzopraz przywraca zaufanie do świata i poczucie bezpieczeństwa.
Chryzopraz jest uważany za kamień obfitości, a także kamień pomagający przyciągać miłość. Sprzyja otwarciu się serca na nową miłość i pomaga przygotować się na nią. Sprawia, że zapomina się o dawnych niepowodzeniach i znikają bariery przed miłością wynikające z nastawienia i złych wzorców.


Cytryn

kamień bogactwa

Cytryn swoją barwą przypomina złoto, jest kamieniem bogactwa, obfitości, dobrobytu. Poprzez całą historię był używany do zwiększania bogactwa materialnego i przyciągania do siebie pieniędzy. Niektórzy noszą ten kamień w portfelu albo wkładają do kasy fiskalnej w swojej firmie. Ten kamień można dać w prezencie osobie zaczynającej pracę albo zakładającej firmę, albo komuś kto przeżywa kryzys i brak pieniędzy. Energia cytrynu pomaga dotrzeć do źródła problemów i odmienić los. Cytryn jest kamieniem, który sprzyja utrzymaniu stabilności i bezpieczeństwa w sferze materialnej oraz satysfakcji z życia zawodowego. Energia Cytrynu pozytywnie oddziałuje na osoby rozpoczynające nową pracę lub projekt, inwestujące znaczne środki finansowe i podejmujące związane z tym ryzyko. Ogólnie Cytryn przeznaczony jest dla wszystkich osób przedsiębiorczych, które czują się dobrze przy dużej ilości zadań i ciągłych zmianach. We wszystkich tych sytuacjach potrzebna jest odwaga, siła przebicia, zdolności przekonywania, logiczne myślenie i silna motywacja wewnętrzna. Cytryn to kamień sukcesu dodający odwagi w negocjacjach biznesowych. Warto ubrać się w biżuterię z Cytrynem w dniu ważnych rozmów zawodowych lub trudnych decyzji do podjęcia.

Cytryn wzmaga pewność siebie, samoakceptację i poczucie własnej wartości. Ułatwia naukę i pisanie, koncentrację. Jego barwa jest związana ze słońcem, tak więc cytryn jest kamieniem optymizmu i radości, nosząc go blisko ciała można wyleczyć się z depresji. Ten kamień jest dla tych, którzy czując w sobie duże pokłady energii kreatywnej chcą łączyć pracę zawodową ze swoją pasją i tylko wtedy czerpią z niej satysfakcję. Cytryn jest także kamieniem dobrobytu. Przyciąga wiele dobrych okazji czy zdarzeń oraz odpowiednich ludzi pomocnych w naszym rozwoju zawodowym, awansie, rozkręceniu własnej firmy czy w wyjściu z kryzysu finansowego. Cukrzykom zaleca się noszenie cytrynu w kontakcie z ciałem, gdyż korzystnie oddziałuje na trzustkę, wzmagając produkcję insuliny. Obniża wysoki poziom cholesterolu we krwi, poprawia pracę gruczołów limfatycznych i komórek mózgowych, usprawnia pracę systemu trawiennego, reguluje przemianę materii. Związany z trzecią czakrą.


Czarny kamień księżycowy

kamień mocy, rozpoczynanie projektów, tworzenie, mistyczne podpowiedzi

Czarny kamień księżycowy jest kamieniem mocy dla jasnowidzów i szamanów, pomagającym zaglądać poza granice rzeczywistości dla uzyskania odpowiedzi na pytania. Ten kamień jest czasem nazywany kamieniem księżyca w nowiu, ponieważ niesie w sobie mistyczne i pełne mocy energie księżyca w nowiu, w okresie kiedy wszystko istnieje jeszcze jako potencjał, w związku z tym wszystko jest możliwe. Czarny kamień księżycowy powiększa moc intencji i pomaga w tworzeniu czegoś zupełnie od nowa, od samego początku.


Czaorit

kamień transformacji i podejmowania decyzji

Bardzo rzadki minerał z grupy krzemianów. Dość miękki. Twardość 5,0 - 5,5 w skali MOHS.

Występuje tylko w jednym miejscu na ziemi – nad rzeką Czarą w Rosji. Czaroit - nazwa pochodzi od nazwy rzeki Charo. Czaroit jest minerałem unsual i rzadkiego occurence. Czaroit znaleziony został tylko w jednym miejscu, w górach Murun w Yakutia w 1947r.

To kamień najwyższych mocy magicznych, często stosowany w praktyce astrologicznej pomaga odczytywać przyszłość. Ukochany kamień jasnowidzów . Kamień o bardzo silnej energii. Minerał ten wzmacnia myśli i chroni przed złymi energiami przyczepiającymi się do naszej aury (są one często powodem nieuzasadnionych lęków). Wzmacnia osłabione długotrwałą chorobą organizmy. Szczególnie polecany przy chorobach nerek i marskości wątroby. Przyśpiesza regenerację organizmu. uwalnia uczucia. Jego fiolet koi agresję, i czyni nas refleksyjnymi. Nakłania do przyjaznego usposobienia. Jest wskazany w kłopotach partnerskich. Czyni bardziej wyrozumiałym i kontaktowym. Chroni duszę przed osamotnieniem. Czaroit dodaje sił do walki z lękami duszy, strachem depresją.

Fioletowy kamień transformacji, jakże przydatny, gdy zagubiamy się w negatywnych myślach podczas przechodzenia przez życiowe wyzwania. To kamień najwyższych mocy magicznych, jasnowidzenia i głębokiego wglądu, dostępu do informacji spoza planu fizycznego, połączenia ze światem duchowym po to żeby rozumieć, wiedzieć więcej i pokonać strach. Czaroit jest kamieniem o wibracji oczyszczającego Fioletowego Płomienia, o którym wspomina Saint Germain w „Złotej Księdze”. Oczyszcza ciało eteryczne, uwalnia je od dysharmoniii negatywnych elementów. Ułatwia pozbycie się podświadomych strachów, przekształca niekorzystne i niepotrzebne już wzorce energetyczne. Praca z tym kamieniem i noszenie go może przyczynić się do zwiększenia ilości tak zwanych pozytywnych zbiegów okoliczności. Szczególnie polecany przy chorobach nerek i marskości wątroby. Pomaga na bezsenność, problemy z układem nerwowym, obsesje i nałogi. Przyśpiesza regenerację organizmu. Szczególnie pozytywne działanie przy jednoczesnym stosowaniu miedzi. Minerał ten wzmacnia myśli i chroni przed złymi energiami przyczepiającymi się do naszej aury.


Diament - Brylant

energia logosu Surja - Słońce

Diament - w formie oszlifowanej nazywany jest BRYLANTEM. Kolor diamentu jest od przeźroczystego do nieprzeźroczystego, a zdarza się, że jest żółtawy, czerwonawy, brązowy, niebieskawy, zielonkawy i szary. Jako jedyny kamień szlachetny składa się tylko z jednego pierwiastka! Świadczy to symbolicznie o jego ogromnej prostocie i czystości o potężnej mocy o czym świadczy jego twardość. Z tego powodu uważano przez długi okres czasu, że jest niepodzielny. Jako kamień o ogromnej sile promieniowania i piękna jest uważany jako symbol DOSKONAŁOŚCI! Pełen światła o największej żywotności wysyła je w najciemniejsze zakamarki naszej duszy, aby ją prześwietlić i oczyścić. Jeśli się nie zgadzamy na to aby się zmienić - może dawać uczucie niepokoju - prowadząc do zamknięcia się na jego działanie i może być to powodem tłumienia tego, co diament chciałby w nas obudzić. Jeśli zgodzimy się na jego działanie - da nam to, co jest dla nas najlepsze wyzwalając nas z osobistych niewoli i uwarunkowań wznosząc do ponadosobowej prawdy, czystości i jasności dając kosmiczne połączenie z całym Wszechświatem.

Osoby zamknięte na uzdrawiającą moc i działanie diamentu pokazują swoją wyższość i butę oraz bunt przed każdą prawdziwą duchową ścieżką i guru - duchowym przewodnikiem. Tworzący naturalne kryształy regularne, najczęściej ośmiościenne, noszony na piersi chroni przed uderzeniami pioruna i innymi katastrofami naturalnymi. Zwany jest przydomkiem Adamos, Niezwyciężony, gdyż pomagał wojownikom skutecznie pokonywać wrogów.Diament nie znosi fałszu, obłudy i zdrady i jest lekiem oczyszczającym takie stany wnętrza. Energia oraz proszek z diamentu (w małych ilościach) leczą wszelkie najgroźniejsze nawet i najbardziej beznadziejne choroby. Diament jest panaceum na wszelkie choroby, a także wątpliwości umysłu pozwalając rozwiązać wszelkie tajemnice przyrody.

Woda diamentowa, w której moczył się diament leczy z podagry, febry i żółtaczki. Diament trzymany w ustach uśmierza gniew oraz uzdrawia z nałogu pijaństwa. Hipokrates zalecał diament jako cudowny środek leczniczy przeciwko wielu chorobom takim jak zaburzenia równowagi, epilepsji, cukrzycy, zapaleniu wątroby i gorączce. Proszek brylantowy, naturalnie w małych ilościach na nośniku (Anupanam) świeżego krowiego mleka lub brązowego (trzcinowego) cukru podaje się przeciwko wszelkim chorobom infekcyjnym oraz gorączkowym. Hinduistyczny rytuał Namaskarama zaleca obsypywanie noworodka (w 8 dniu po urodzeniu) brylantowym pyłem, co zapewnia dobre zdrowie i siłę w ciągu życia.

Diament obdarza zdolnością koncentracji, twórcom daje możność szczęśliwego zrealizowania natchnień i planów, przynosi radość i szczęście, a udzielając siły i odwagi pozwala pokonać wrogów i nieprzyjaciół. Daje również zwycięstwo w miłości pod warunkiem, że jest ona szczera, czysta, wolna od pierwiastków egoistycznych. Siła diamentu potrafi zdemaskować fałsz i zbrodnię. Napełnia nas dodatkową energią życiową i hamuje procesy starzenia. Używamy go także w celu wzmocnienia narządów wydalniczych (pęcherza i nerek), aby zapobiec tworzeniu się kamieni, oraz przeciw schorzeniom kości i gruczołów i w stymulacji grasicy. Diament można nakładać na chore miejsca, ale nie powinno się tego rozciągać w czasie. Noszony jako biżuteria oddziaływuje ogólnie oczyszczająco i doskonaląco na nasze ciało energetyczne i fizyczne.


Fluoryt

oczyszczenie, odnowa, dostęp do intuicji

Fluoryt ugruntowuje i pozwala poradzić sobie z nadmiarem chaotycznej energii. Ma działanie odświeżające i oczyszczające, tak jak wiosna odnawia wszystko po zimie. Może być używany do uleczania emocjonalnej traumy i łagodzenia jej skutków. Usuwa negatywne elementy i robi miejsce na nową, świetlistą energię; podnosi wibrację. Przynosi informacje z podświadomości, pomaga w dostępie do intuicji.

Fluoryt nazwany jest „Kamieniem Geniuszy”. Wykazuje właściwości wytwarzania energii z wody generując procesy przemiany materii i oczyszczania organizmu z toksyn. Oddziałuje w ten sposób przede wszystkim na komórki mózgu i procesy myślowe. Skutecznie oczyszcza przeciążony system nerwowy, podwyższa zdolność przyswajania nowych informacji, pogłębia koncentrację i analizę przyczynowo-skutkową faktów. Pomaga w rozumieniu rzeczy, które do końca nie są możliwe do udowodnienia empirycznie. Rozbudza zatem intuicję i „przeczucia”, za którymi warto podążać. W ten sposób Fluoryt sprzyja głębokiemu uwolnieniu umysłu od zbędnych myśli i pozwala na odpoczynek od nieustannej pracy, którą wykonuje nasz mózg w postaci kontrolowania wszystkiego dookoła. Momenty, w których umysł jest głęboko odprężony sprzyjają swobodnej pracy ośrodka uczuć, który wspiera pragmatyzm umysłu dodając do niego pierwiastek inteligencji emocjonalnej. Ułatwia to głębszy wgląd w wydarzenia, łatwiejsze pokonywanie trudności dnia codziennego, podejmowanie decyzji zgodnych z naszymi wewnętrznymi przekonaniami i jednocześnie takich, które nie ranią innych osób.


Granat

motywacja, radość życia, szczęście w biznesie

Nazwa tego minerału pochodzi od łacińskiego słowa „granatum” oznaczającego owoc granatu, który ma czerwoną barwę miąższu lub od słowa „granum” (łac.) czyli „ziarno”.

Energia Granatu pozwala przezwyciężyć własną nieśmiałość i lęk przed zmianą, gdyż buduje odwagę i poczucie własnej wartości, także tej związanej z własną seksualnością. Granat jest łączony z ognistą energią Kundalini, wyzwala talenty i pasje, dodaje motywacji, pomaga w wychodzeniu ze zniechęcenia i depresyjnych myśli. Namawia do optymistycznego spojrzenia na życie, usuwa strachy i żal do ludzi, przywraca radość. Jest skuteczny w sytuacjach, kiedy jest się porzuconym, opuszczonym przez kogoś. Podobno kiedy często pracuje się z granatem i spełni swoją rolę, jego barwa blednie albo kamień może zginąć.

Granat zabezpiecza przed utratą pieniędzy, dodaje odwagi w rozmowach biznesowych albo z ludźmi wysoko postawionymi w hierarchii. Mówi się, że przynosi szczęście w biznesie i negocjacjach, jest kamieniem sukcesu w sytuacjach kiedy działa się na konkurencyjnym rynku.

Granat jest kamieniem wskazanym dla osób, którym szczególnie trudno jest dokonywać zmian w życiu z obawy przed nieznanym. Takiego typu ludzie, mimo iż nie są zadowoleni z obecnego stanu rzeczy, nie potrafią znaleźć odwagi, aby oderwać się od niezdrowych relacji, przyzwyczajeń, nałogów czy własnej bierności. Po prostu nie wierzą w swoje możliwości i dlatego nie robią nic, co mogłoby zmienić ich trudne położenie. Energia Granatu pozwala przezwyciężyć własną nieśmiałość i lęk przed zmianą, gdyż buduje odwagę i poczucie własnej wartości, także tej związanej z własną seksualnością. Przemija zazdrość, huśtawka nastrojów czy potrzeba kontroli innych. Ufamy sobie, akceptujemy siebie i to, co aktualnie mamy, doceniamy wszystkie rzeczy czy umiejętności, które posiadamy. Nie obawiamy się niczego złego od innych i - tak, jak w samospełniającej się przepowiedni - spotykają nas tylko dobre rzeczy. Granat pomaga w pokonaniu obaw związanych z podjęciem ryzyka i wyzwaniami, które stoją za pójściem za swoimi marzeniami. Reguluje ciśnienie krwi, zwiększa sprawność i aktywność seksualną, zwiększa skuteczność leczenia problemów hormonalnych, korzystnie wpływa na strukturę krwi, pobudza krążenie krwi. Związany z czakrą podstawy.


Hematyt

myślenie analityczne, skomplikowane projekty i zadania, łagodność w związku uczuciowym, ugruntowanie w medytacji

Napełnia radością i uczuciem szczęścia - zwalcza najsilniejsze depresje - regeneruje ciało - dodaje energii - leczy anemię i choroby krwi - przepędza smutki - dodaje wiary w siebie - pomaga spełniać marzenia

pochodzi od greckich haema (haima), czyli krew, oraz haimatites , co oznacza krwisty. już w starożytnym Babilonie uważano go za Kamień Wojowników. Ponoć w Średniowieczu rycerzom przykładano go na rany, wierząc, że jego moc zatamuje krew i przyspieszy proces gojenia. Wierzono, że oczyszcza krew i regeneruje chore komórki, a także, że reguluje ciśnienie oraz sen. Hematyt nazywany jest również krwawnikiem. Ta wywodząca się ze średniowiecza nazwa wskazuje na główny zakres jego działania. Pozytywnie wpływa na wszystko co wiąże się z krwią: jej wytwarzanie, krwiobieg, tamowanie krwawień, menstruację. W starożytności stosowano go do wyrobu amuletów, talizmanów i klejnotów. Babilończycy wierzyli, iż pozwala uzyskać korzystny wyrok w razie procesów sądowych. Na Wschodzie wierzono, że noszony przez dziewczęta jako naszyjnik, uchroni je przed urokami. Kiedyś magowie nie przystępowali do rytuału magicznego, jeśli nie założyli pierścienia z krwawnikiem. Hematyt jest kamieniem myślenia analitycznego i zapamiętywania. Pomaga ludziom pracującym w dziedzinach wymagających wiedzy technologicznej i matematycznej, zwiększa ich zdolności do realizacji skomplikowanych projektów i znosi bariery w umyśle.

Hematyt uświadamia ludziom, że sami tworzą sobie bariery i ograniczenia, ale że także mogą te bariery likwidować aby zrobić miejsce na ekspresję zdolności i talentów. Hematyt uspokaja i przywraca poczucie kontroli, można go trzymać w dłoni w chwilach wielkiego zdenerwowania. Jest także kamieniem pasji i ma delikatny i łagodzący wpływ na relację w związku uczuciowym. Osobom które łatwo wchodzą w stan medytacji i relaksu ale trudno jest im wrócić do rzeczywistości poleca się trzymanie hematytu w ręce w czasie duchowych praktyk. Stymuluje obszary o niedoborze energetycznym. Kamień ochronny przeciw promieniowaniu ziemiskiemu, żył i cieków wodnych. Hematyt chroni również przed promieniowaniem uskoków i rowów tektonicznych, które jest bardzo podobne do promieniowania żył i cieków wodnych. Intensywność tego promieniowania jest często dużo większa niż w przypadku promieniowania cieków wodnych.Uważano go za kamień szczęścia, pozwalający zarówno zwyciężać na polu walki, jak i znosić trudne sytuacje życiowe. Hematyt uziemia, redukuje stresy, podnosi osobisty urok, optymizm, odwagę. Wspaniały na skurcze mięśni nóg, w anemii, w bezsenności. Balansuje energię w kręgosłupie, należy go kłaść na plecach albo kości krzyżowej na 10 minut. Pomaga w procesie odradzania się kości przy złamaniach. Usuwa samoograniczenia powstałe w umyśle. Wnosi pokój i samodyscyplinę. Wyzwala wewnętrzne szczęście. Balansuje energię yang- yin. Trzyma równowagę między 4 ciałami. Transformuje niskie energie i wznosi do uniwersalnego światła miłości. Mówi się, że hematyt w portfelu przyciąga pieniądze, podczas wędrówek daje wytrzymałość, daje ochronę na każdym poziomie, i, co ważne, można go nosić i pracować z jego energią dość długo, bez konieczności oczyszczania, o którym tak łatwo zapomnieć.

Howlit

kamień wiedzy i mądrości

Ten kamień przyda się osobie uczącej się, jego energia to połączenie mocy rozumowania ze zdolnością obserwacji i cierpliwością, korzystnie wpływa też na pamięć. Używaj tego kamienia jako kamienia osobistego jeśli chcesz odczuwać stały postęp w tym co robisz i odnieść sukces. Da Ci siłę radzenia sobie w obliczu krytykantów i malkontentów. Osoby zainteresowane tematami ezoterycznymi może zaciekawi, że howlit otwiera wrota do innych wymiarów oraz wiadomości z poprzednich wcieleń.


Jadet

kamień śnienia”, polecany dla biznesmenów i handlowców

Jadeit jest bardzo popularnym kamieniem w kulturze chińskiej, był również używany do wyrobu biżuterii przez Majów, którzy przypisywali mu magiczne właściwości. Dawni kupcy trzymali jadeit w ręce podczas negocjacji, dla uzyskania lepszych warunków. Również współcześnie poleca się ten kamień biznesmenom, a w szczególności handlowcom. Jadeit pomaga szybko podejmować decyzje i doskonale targować się. Na poziomie emocjonalnym sprzyja samorealizacji, zwiększa wiarę w siebie i wytrwałość w dążeniu do celów. Jest nazywany „kamieniem śnienia”, podobno trzymając go pod poduszką można uzyskać sny pełne podpowiedzi.

Majowie uważali Jadeit za najsilniej działający talizman, który zapewnia szczęście, dobrobyt i dobre pożycie małżeńskie. Kamień ten był również bardzo ceniony w Chinach i Azji. Majowie wkładali jadeitowe koraliki w usta zmarłych, aby w tym drugim, nieznanym świecie dawał im namiastkę serca.

W Chinach jest symbolem władzy, powodzenia oraz fortuny. Pomaga utrzymać pieniądze przy sobie. Jego nazwa pochodzi od hiszpańskiego słowa piedras de ijada – kamień nerkowy, terapeuci leczą jadeitem choroby pęcherza i nerek.


Jaspis

spokój, dobre kontakty z ludźmi, przekształcanie pomysłów w rzeczywistość

Nazwa pochodzi od greckiego słowa jaspis, czyli cętkowany kamień. Daje pewność siebie, poprawia siłę woli, czerwony jaspis reguluje cykl miesiączkowy, wzmacnia przydatki i macicę, wzmaga potencję, wspomaga leczenie wątroby.

Jaspis jest kamieniem który ma bardzo wiele odmian i różnych wersji kolorystycznych. Wszystkie odmiany zachowują cechy ogólne jaspisu, ale mają jeszcze swoje dodatkowe właściwości.
Jaspis generalnie jest kamieniem wspierającym i uspokajającym, szczególnie dla ludzi żyjących w stresie. Pomaga w kontaktach z ludźmi, przywraca poczucie jedności i połączenia, zarówno ze sobą samym jak i z innymi, pomaga załagodzić konflikty. Jaspis można wykorzystać do medytacji, ugruntowania, pracy ze snami. W praktycznym życiu jaspis zachęca do działania, przekształcania pomysłów w rzeczywistość, pomaga dobrze organizować sobie czas i utrzymywać dyscyplinę w dążeniu do celu

Jaspis czerwony

ochrona, odwaga, niezależność

Jaspis czerwony jest silnym kamieniem ochronnym. Chroni przed rzeczami które nie są korzystne dla osoby noszącej go, zmniejsza wpływ stresów na stan emocjonalny, daje poczucie stabilizacji i ugruntowania. Chroni przed strachami, które nachodzą ludzi wieczorem i w nocy. Jaspis jest jednym z najstarszych znanych kamieni, wymieniano jego nazwę kilkakrotnie w Biblii. Jaspis jest kamieniem niezależności i odważnego wyrażania swojej prawdy. Polecany jest dla aktorów.

Jaspis „brecciated jasper”

skupienie, jasność umysłu, poczucie szczęścia

Jaspis „brecciated jasper” jest formą jaspisu, która dodatkowo zawiera w sobie hematyt. To doskonały kamień dla ludzi, którzy chcą mocno chodzić stopami po ziemi, nie rozpraszać się, czuć się zintegrowani i pełni mocy tu i teraz. Ta odmiana jaspisu ma energię regenerującą i odmładzającą - zachęca do skupienia umysłu, sprzyja klarownym myślom i ogólnemu poczuciu szczęścia. Absorbuje negatywne energie i pomaga mieć pozytywne spojrzenie na życie.

Jaspis „Picasso”

w okresie zwiększonego stresu, wsparcie w konfliktach, asertywność i szybkie myślenie

Jaspis jest jak najlepszy przyjaciel, ten kamień pomaga w okresach zwiększonego stresu, uspokaja i przywraca poczucie, że wszystko się z czasem ułoży. Jaspis ułatwia „szamańskie podróże” i pomaga pamiętać znaczące sny. Jego energia chroni człowieka i ugruntowuje, oczyszcza czakry i całą aurę. Jaspis równoważy energie yin i yang, zabezpiecza przed promieniowaniem elektromagnetycznym.
Na poziomie emocjonalnym jaspis dodaje determinacji aby podążać za swoimi celami i zachowywać się w sposób asertywny w obliczu problemów. W szczególności daje wsparcie w konflikcie. Jaspis stymuluje zdolności organizacyjne i umiejętność szybkiego myślenia, energetyzuje ciało i wspomaga manifestowanie pragnień.

Kalcyt

usuwanie blokad energetycznych, radość, rewitalizacj

Kalcyt pomaga w jasnym i logicznym myśleniu, nadaje się kiedy jesteśmy przed egzaminem, ważną decyzją życiową, albo w sytuacji kiedy trzeba zmierzyć się z dużym, wielopoziomowym zadaniem. Kalcyt może spowodować przyspieszenie w rozwoju, zmianę na lepsze, przekształcenie myśli i słów w działanie. Kalcyt zwiększa Wierę w siebie i pomaga przezwyciężyć lenistwo - zwiększa zdolności do pokonywania problemów. Kalcyt to kamień który działa z wielką delikatnością. Kalcyt oczyszcza, odświeża i ma rewitalizujący wpływ na organizm. Usuwa blokady i aktywuje energię, pozwala spojrzeć na świat jakby nowymi oczami, znaleźć radość.

Ciekawostka...
Prawie wszystkie „alabaster” artefaktów starożytnego Egiptu są faktycznie wykonane z kalcytu.
Kamień był nawet używany jako mozaika na tronie w grobie króla Tutanchamona, która pochodzi z około 1340 pne.


Kamień Księżycowy

intuicja, jasnowidzenie, myślenie nielinearne

Zwany jest „kamieniem kochanków”. Arabskie kobiety do dziś zaszywają kamienie księżycowe w sukniach, aby zapewnić sobie płodność i liczne potomstwo. Kamień księżycowy jest kamieniem Najwyższej Kapłanki, strażniczki tajemnic. Jest związany z boginią Dianą i, według legendy, osiąga największą moc w okresie od nowiu do pełni księżyca. Energia tego kamienia dociera głęboko do wnętrza świadomości, ujawnia wewnętrzne piękno i prawdę jakie nosimy w sobie. Trzymany w ustach, w czasie pełni księżyca, pomaga kochankom ujrzeć przyszłość ich związku. Wierzono, iż kamień księżycowy otwiera serce oraz pomaga w przyjmowaniu i dawaniu miłości. Kamień księżycowy może być talizmanem do medytacji na temat prawdziwej osobowości. Często znajduje się przysłowiowy brakujący kawałek układanki, zostaje rozwiązana zagadka.

Kamień księżycowy jest nazywany „kamieniem tajemnicy”, często utożsamiany jest z energią żeńską, ponieważ to kobiety najczęściej korzystają z intuicyjnej strony umysłu. Kiedy kamień księżycowy należy do kobiety, zwiększa jej atrakcyjność, aktywuje energię kundalini i sprowadza zdolności do jasnowidzenia. Używany przez mężczyznę - stymuluje prawą półkulę mózgu, myślenie nielinearne i zwiększa równowagę emocjonalną. Przynosi noszącemu go głębszą wrażliwość i świadomość, spokój i harmonię. Mężczyznom daje delikatność i zrozumienie, kobietom – większą atrakcyjność, uwypukla naturalną kobiecość, wdzięk i grację. Polecany również dla zrelaksowania i ukojenia bólu. Reguluje pracę systemu limfatycznego i gruczołowego. Jest używany do regulacji gospodarki hormonalnej kobiet: od dolegliwości tarczycy, poprzez bóle miesiączkowe, po problemy związane z okresem przekwitania. Uczy delikatności, opiekuńczości i miłości, wzmacnia intuicyjnie doświadczenie rzeczywistości. Kamień ten nie powinien być rozładowywany pod bieżącą wodą . Wystarczy położyć go w świetle Księżyca, najlepiej w pełni w której naładuje się największą energią.


Kamień słoneczny

kamień radości i inspiracji

Jeżeli czujesz, że brak Ci radości, poczucia szczęścia i energii do działania - to jest kamień dla Ciebie. Kamień może być używany do oczyszczania wszystkich czakr i przywracania światła. Tradycyjnie był uznawany jako narzędzie to przywoływania dobrego losu i uśmiechu Fortuny. Na poziomie fizycznym pomaga w regeneracji ciała po przebytych dolegliwościach i kryzysach. Zgodnie ze swoją nazwą, najlepiej działa w świetle słońca, więc używaj go do do rytuałów na świeżym powietrzu.


Karneol

kamień powodzenia w biznesie

Karneol jest dobroczynnym kamieniem dla osób bardzo smutnych i o pesymistycznym nastawieniu - pomaga opanować ograniczające emocje - smutek, gniew, nerwowość, zazdrość, wyprowadza z apatii, pasywności i przygnębienia. Przypomina o radości życia i chęci do życia, o tym że każdy człowiek ma jednakowe prawo do szczęścia.
W sferze zawodowej, karneol jest uważany za kamień, który przynosi szczęście w biznesie, szczególnie dla osób które pracują w sprzedaży i usługach. Pobudza motywację i apetyt na więcej, przybliża szanse na dobre zatrudnienie albo ciekawą inwestycję. Dodaje pewności siebie, a w połączeniu z cytrynem zwiększa efektywność tego co się robi
Karneol nazywany jest „kamieniem odwagi”, gdyż silnie oddziałuje na nasze centrum aktywności i działania w każdej sferze życia, w szczególności na relacje z płcią przeciwną. Można powiedzieć, że wręcz pobudza apetyt na życie. Wpływa na motywację do osiągania „więcej” i „lepiej”. Jest ona szczególnie ważna dla ludzi, którzy wykazują skłonności do apatii, zaniedbują własne zdrowie, rzadko osiągają sukcesy lub mają pesymistyczne nastawienie do otoczenia. Energetyczne właściwości Karneolu powodują pozytywne zmiany w postaci spontaniczności, otwartości, ciekawości świata, akceptacji siebie takim, jakim się jest. Będziemy mogli poczuć się bardziej atrakcyjni, co odzwierciedli się w percepcji naszej osoby przez innych. Karneol pomaga w osiągnięciu sukcesu także w biznesie, szczególnie u osób, które pracują w sprzedaży i usługach. Dodaje pewności siebie, umacnia wiarę we własne możliwości i zwiększa efektywność działań. Paradoksalnie kamień ten wskazany jest również dla osób, które prowadzą intensywny tryb życia wypełniony wyłącznie rozrywką i przyjemnościami, stanowiącymi substytut tego, czego w życiu brakuje im najbardziej (intensywne życie towarzyskie, pracoholizm, nadmiar używek, jedzenia, oglądania telewizji). Tacy ludzie łagodnieją, zaczynają dążyć do stabilizacji, równowagi życiowej oraz szczęścia swojego i bliskich.


Koral

miłość, namiętność, optymizm, kreatywność

Koral jest kamieniem o pochodzeniu organicznym, może być używany do połączenia się z energiami Natury i jej cudów. Koral także przyciąga miłość i obfitość, szczególnie czerwony koral, który jest kamieniem namiętności. Cechy, które wydobywa z człowieka koral to także kreatywność, optymizm, wewnętrzny spokój, siła i zrozumienie celów.

Koral nie jest minerałem lecz należy do świata zwierząt. Jest rodzajem obumarłego zewnętrznego szkieletu maleńkich morskich żyjątek, tworzących kolonie. Proces ten trwa kilka tysięcy lat. Korale składają się w większości z wapnia i dlatego nierzadko dopatrywano się związku miedzy nimi a kośćmi. Występuje w odmianach różowej, czerwonej, białej i czarnej. Można je spotkać np. w Oceanie Indyjskim lub Morzu Południowym. Symbolizuje radość życia i pomaga dostrzegać jego dobre strony. Biały koral łączy się z równowagą, relaksem, miłością do natury i równowagą emocjonalną. Koral różowy kojarzony jest z platoniczną miłością, przyjaźnią i poczuciem wspólnoty. Czerwony koral wzmacnia kreatywność, namiętność, romantyczną miłość, optymizm i entuzjazm. Koral czarny obdarza spokojem ducha i ukojeniem, a także pochłania negatywne energie. W sferze zdrowia fizycznego pomaga w chorobach krwi, zaburzeniach krążenia, osteoporozie. Oprócz tego ułatwia wydalanie kamieni moczowych, oczyszcza, tamuje krwawienia. Czarne korale należy oczyszczać pod bieżącą letnią wodą po każdym użyciu. Korale czerwone i różowe zaleca się co najmniej raz w miesiącu zanurzyć na noc w słonej wodzie. Należy pamiętać że nie można ich nigdy kłaść na słońcu, ponieważ wysychają i tracą swą intensywną barwę.

Barwa może z biegiem czasu zblaknąć (barwę można przywrócić przez zanurzenie w wodzie utlenionej.

Krzemień czarny

Krzemień towarzyszy człowiekowi od bardzo dawna. To kamień, który dał początek ludzkiej cywilizacji. W ciągu całej ery kamienia łupanego z krzemienia wytwarzano narzędzia do pracy i polowań, za jego pomocą krzesano ogień. O leczniczych właściwościach krzemienia wspominano już w traktatach starożytnych filozofów. Używano go do wycinania brodawek, do wykładania ścian w pomieszczeniach, gdzie przechowywano mięso, sproszkowanym krzemieniem posypywano rany, by zapobiec gangrenie, dzięki krzemiennym żarnom otrzymywano mąkę o wybornych walorach smakowych i piekarniczych. Od dawna wykładano krzemieniem dno i wewnętrzne ściany studni, bo zaobserwowano, że ludzie pijący wodę z takich studni mniej chorują, a sama woda jest nadzwyczaj przejrzysta, smaczna i ma zdrowotne właściwości.

Do oczyszczania i uzdatniania wody najlepiej nadaje się czarny krzemień. Powstawał on w ciepłych morzach okresu dewonu i kredy, w ekologicznie czystych epokach geologicznych. Za jego pomocą możemy uzyskać tzw. żywą wodę. Czarny krzemień w kontakcie z wodą uzdatnia ją, zmienia jej strukturę, a także nasyca ją homeopatycznymi dawkami krzemu. Dlatego może mieć nieocenione znaczenie dla codziennego otrzymywania czystej i zdrowej wody pitnej. Krzem ma szczególne znaczenie dla życia i zdrowia ludzi, a także dla świata zwierząt i roślin. Rośliny pobierają krzem w postaci roztworów kwasów krzemu, krzemianu i koloidalnej krzemionki. Człowiek powinien codziennie otrzymywać z warzywami, owocami, mlekiem, mięsem i innymi produktami 10-20mg krzemu. Ta dawka jest konieczna do normalnej aktywności życiowej, wzrostu i rozwoju organizmu.


Krzemień pasiasty

Zwany polskim diamentem, występuje tylko w jednym miejscu na świecie – w Świętokrzyskiem, a konkretnie na Ziemi Sandomierskiej. Grecy wszelkie odmiany krzemienia wykorzystywali jako amulety ochronne przed gniewem bogów, bożków i złych energii. Wkładali je do pościeli, by zabezpieczały przed majakami i koszmarami sennymi, a tym samym zapewniały spokojny, mocny, krzepiący sen. Celtowie osadzali ostrza krzemowe w srebrze i nosili je przy sobie jako ochronę przeciw demonom i złośliwym duchom natury. W Skandynawii krzemowe noże symbolizowały bóstwo domowe. Składano pod nim ofiary z piwa i stopionego tłuszczu. Noże i ostrza krzemienne podobno są silną ochroną dla domu i mieszkania, zwłaszcza umieszczone nad drzwiami wejściowymi. Panuje przekonanie, że stanowią silną ochronę w czasie rytuałów ochronnych, leczniczych, oczyszczających, a zwłaszcza egzorcyzmów. Dlatego współcześni ezoterycy, czerpiąc ze starożytnych przekazów, uważają, że biżuteria z krzemienia pasiastego nie tylko zdobi, ale także ochrania przed tzw. złym okiem, zawiścią, mściwością, złymi życzeniami, zazdrością i wszelkimi negatywnymi energiami oraz demonicznymi wpływami.Nie bez powodu nazywa się go „kamieniem optymizm”. Okazuje się, że jego magiczne właściwości nie zostały przez naszych praprzodków wyssane z palca. Bioenergoterapeuci zachwalają go jako kamień, który dodaje energii, wzmacnia witalność, usuwa zmęczenie, a także chroni przed negatywnymi wpływami zewnętrznymi. Niektórzy dopatrują się w nim nawet cudownego środka odmładzającego wygląd skóry i niszczącego bakterie. Poleca się go wszystkim, którym brak pogody ducha i optymizmu na codzień. Z kolei litoterapeuci podkreślają, że bryłka krzemienia pasiastego na 20 minut położona na czole usuwa zmęczenie i skutki przepracowania, wycisza, ale nie pozbawia energii, usuwa z organizmu toksyny, nastraja optymistycznie.

W przypadku uporczywych bólów głowy należy delikatnie masować przez kilka minut kawałkiem krzemienia pasiastego czoło, skronie i potylicę. Starożytne elegantki stosowały wygładzony krzemień (wszelkie jego odmiany) do masażu twarzy i całego ciała. Współcześnie potwierdzono jego dobroczynne działanie na skórę i właściwości odmładzające. Od dawna litoterapeuci stosują go pomocniczo w schorzeniach nerek (przykleja się po jednym obębnowanym kamyczku w okolicach nerek) oraz w zaburzeniach hormonalnych. Odnotowano również jego harmonizujący wpływ na organizm w czasie menopauzy i andropauzy. Poza klasycznymi zabiegami litoterapeutycznymi korzystnie działa noszenie kawałków tego kamienia w kieszeniach lub biżuterii – kolczyków, wisiorków, bransoletek, broszek – zwłaszcza oprawionych w srebro lub platynę.


Kwarcyt – Kryształ Górski

moc manifestacji, programowanie do dowolnego celu, zwiększanie wibracji

energia Ćandra, Indu – Księżyc

Kryształ górski jest najmocniejszym kamieniem zwiększającym energię, reguluje i odblokowuje jej przepływ; na fotografiach kirlianowskich można zaobserwować że kryształ górski podwaja pole magnetyczne człowieka. Może być zaprogramowany do dowolnego celu, przybliża wibrację osoby do wibracji tego celu, aby stały się jednością i aby oczekiwane wydarzenie zadziało się w sposób naturalny. To jest kamień do wprowadzania planów w życie: wzmacnia moc myślenia i powiększa zdolność manifestowania marzeń na planie fizycznym. Stabilizuje emocje, pomaga ludziom zestresowanym i wytrąconym z równowagi, ułatwia transformację negatywnych myśli. Kryształ górski nazywany jest „królem kryształów”, ze względu na swą szczególną moc. Kryształ górski to kamień o uniwersalnych właściwościach - przynosi optymizm, jasność umysłu, zdolność do koncentracji oraz pozytywną energię dla osoby go noszącej i otoczenia. Ten kamień transformuje negatywną energię w pozytywną i oczyszcza energetycznie pomieszczenia.Kryształ Górski jest kamieniem o najsilniejszym działaniu oczyszczającym - zarówno ciało, umysł, jak i pomieszczenia. Przez tę właściwość zwany jest „królem kryształów”, lub „neutralizatorem”. Kryształ Górski to także swoisty „wzmacniacz energetyczny” działający jak akumulator. Umożliwia realizację planów zwiększając naszą zdolność wprowadzania ich w życie. Umożliwia osobisty rozwój poprzez transformację negatywnej energii w pozytywną (zarówno tej zewnętrznej - w pomieszczeniach, jak i tej pochodzącej od innych ludzi). Umysł oczyszczony z negatywnych myśli może efektywnie pracować nad pozytywnymi zmianami wewnętrznymi oraz tymi, które chce przeprowadzić w swoim otoczeniu. Pojawia się w nas obiektywizm odbioru wydarzeń oraz gotowe rozwiązania dla problemów nas dotykających. Powiększa się zdolność koncentracji, rodzi optymizm i wiara we własne możliwości. Życie nabiera sensu, gdyż posiadamy samoświadomość tego, co dzieje się w nas i wokół nas. Dzięki oczyszczającej energii Kryształu Górskiego możemy żyć w zgodzie z sobą, innymi ludźmi i naturą.

Kryształ górski (kwarc mleczny, kwarc krystaliczny) o barwie przeźroczystej , a czasem mlecznej, jest zwany Mistrzem pośród uzdrawiających kamieni i już od najdawniejszej starożytności był używany dla uzdrawiania ciała i duszy pomagając w medytacji, oczyszczaniu i wzmacnianiu organizmu. Słowo kryształ pochodzi od greckiego słowa „crystalos” i oznacza „lód”. Jego działanie jest tak wszechstronne, że możemy go uznać za kamień Uniwersalny, bez którego nikt kto jest zainteresowany ezoteryką czy medycyną naturalną nie może się obejść! Energia kryształu wzmaga działanie innych minerałów, ziół i esencji oczyszczając je i witalizując. Kwarcyt działa jako odpromiennik w pomieszczeniach, gdzie przebiegają cieki wodne i pasy geopatyczne oraz urządzenia elektroniczne jak telewizory czy komputery. Bardzo skutecznie neutralizuje negatywne promieniowanie cieków wodnych szczególnie, gdy jest w postaci tak zwanej szczotki kryształowej, czyli skupiska zrośniętych ze sobą kryształków. Harmonizuje, oczyszcza i chroni naszą aurę, usuwa blokady i zatory obdarzając nas witalnością i radością. Swoją magiczną moc rozsiewa wszędzie gdzie tylko się znajdzie, jest doskonałym nośnikiem czystego światła, w którym są zawarte wszystkie barwy tęczy. Łączy nas z całością i źródłem pierwotnej energii, która mieszka w głębi naszej duszy. Pomaga łączyć naszą duszę z Duszą Wszechświata! Wnosi jasność i czystość w umysł i duszę i ładuje nas stale nową energią pogłębiając naszą medytację i intuicję. Podobnie jak ametyst - bardzo ceniony jako kamień do medytacji!
Nagrzanym przez słońce górskim kryształem skutecznie leczy się choroby tarczycy, wole tarczycowe oraz oczu. Kryształ górski jest też używany do tamowania krwotoków. Kilka razy dziennie przykłada się nagrzany słońcem kryształ do chorego miejsca, np. do wola. Kwarcyt leczy też skutecznie zawroty głowy i zaburzenia błędnika, nawet jak tylko jest noszony w postaci wisiorka. Typowy zabieg leczniczy to przykładanie codziennie rano i wieczorem kryształku na czoło pomiędzy brwiami. Przykładanie kryształów górskich usuwa też skutecznie napięcia i bóle okolicy barkowej i lędźwiowej. Silne oczyszczenie i uzdrowienie daje też zabieg przyłożenia siedmiu kwarcytów w miejscach odpowiadających siedmiu ćakramom.

Wodę kwarcytową
przeciw mdłościom i biegunkom oraz przy braku energii życiowej Ajurweda bardzo poleca. Popijanie takiej wody małymi łyczkami, czyli takiej w której przez przynajmniej 2 jama (6 godzin) moczył się kryształ, dodaje sił i oczyszcza. Podrażnione oczy, twarz, rany i skórę zmienioną chorobowo można przemywać także taką wodą kryształową, gdyż działa ona łagodząco. Przeciw wypryskom i trądzikowi należy wodę kryształową wystawić dodatkowo na słońce aby ją nakarmić promieniami słonecznymi i dopiero stosować do przemywań. Najlepsza woda lecznicza dla kryształu górskiego jest to woda źródlana oligoceńska. Kryształ górski także poprawia jakość i smak wody kranówki oraz zmiękcza ją jeśli go w niej na kilka godzin zanurzyć. Można kryształki wkładać do wanny na czas kąpieli, która wtedy staje się bardziej lecznicza.

Kryształ przeźroczysty
usuwa Ama, toksynę w postaci trującej energii oraz dodaje świeżej energii witalnej dla życia i długowieczności. Kwarcyt różowy ociepla serce, otwiera dla innych i usuwa skostniałość poglądów. Radzi się kryształki górskie po zabiegach energetycznego uzdrawiania dokładnie obmywać w strumieniu bieżącej wody, a także regenerować wystawiając na słońce lub trzymając w wodzie z solą. Kwarcyt pomaga w zabiegach magicznych, jako kamień typowo księżycowy oraz pozwala się całkowicie skupić na obranym celu działania. Używany jest także w indyjskiej akupunkturze punktów Marma czyli w Marmabheszadźji.


Kwarc Dymny

organizacja, kontrola finansów, poprawa nastroju

Bardzo ciemne odmiany noszą też nazwę morionu.

Znany ze swej zdolności do uwydatniania snów. Wspiera i dodaje odwagi, aby porzucić to, co utrudnia duchowy rozwój i osiągnięcie wewnętrznego spokoju. Pozwala rozwiązywać najtrudniejsze sprawy życiowe. Kwarc dymnny działa zbawiennie na brzuch, nerki i organy płciowe, a jego energia pomaga w leczeniu depresji, melancholii, infekcji i nowotworów. Jeden z najmocniejszych kamieni ochronnych i oczyszczających przestrzeń. Związany z pierwszą czakrą. Kwarc dymny jest polecany ludziom prowadzącym własne firmy i pracującym na odpowiedzialnych stanowiskach. Przydaje się, gdy podejmujemy ważną decyzję, szczególnie związaną z dużym wydatkiem finansowym - pomaga działać logicznie i skutecznie, wybrać najlepszą opcję. Energia kwarcu dymnego to praktyczne myślenie, dobra analiza faktów, trafny wybór i życie bez strachu. Kwarc dymny to kamień ugruntowania, powodujący, że człowiek mocno stoi na ziemi i nie buja w obłokach. Energia kwarcu dymnego jest bardzo praktyczna, pomaga w organizacji czasu i chroni przed rozrzutnością w sprawach finansowych. To dobry kamień do schowania w kieszeni w czasie zakupów, albo położenia na biurku, gdy obliczasz wydatki czy pracujesz nad dokumentami.

Kwarc dymny oczyszcza z negatywnych energii, oczyszcza atmosferę po kłótni, uwalnia od żalu i pretensji do ludzi. Kiedy jesteś w bardzo złym nastroju, potrzymaj ten kamień w dłoni przez kilka minut, może sprawić że zły humor odejdzie. Pamiętaj, żeby potem spłukać kamień wodą. Pomaga nam na drodze duchowej realizacji wtedy, gdy jesteśmy jeszcze bardzo przywiązani do materialnych spraw. Wspiera i dodaje odwagi, aby porzucić to, co utrudnia duchowy rozwój i osiągnięcie wewnętrznego spokoju. Pozwala rozwiązywać najtrudniejsze sprawy życiowe dodając im światła tak, aby problemy usuwały się z naszej drogi. Pomaga ludziom, którzy z trudem akceptują materialne prawidłowości życia. Pozwala dostrzec nasze fizyczne ciało i o nie zadbać, aby pomagało nam w naszym duchowym wzroście. Ma szczególne znaczenie dla ludzi bez zasad, przygnębionych lub skłaniających się do ucieczki od spraw doczesnych z powodu niechęci do podjęcia odpowiedzialności i wyzwań jakie stawia im życie! Energia Kwarcu Dymnego pozwala przezwyciężyć własną nieśmiałość i lęk przed zmianą, gdyż buduje odwagę i poczucie własnej wartości. Dodatkowo Kwarc Dymny nazywany jest neutralizatorem pola elektromagnetycznego wytwarzanego przez niektóre urządzenia codziennego użytku (komputery, telefony komórkowe, telewizory, kserokopiarkę, mikrofalę, lodówkę itp.) oraz zanieczyszczenie środowiska, które długofalowo wpływa bardzo niekorzystnie na zdrowie (objawami są bóle i zawroty głowy, oczu, migreny, nudności, złe samopoczucie). Usuwa skłonności samobójcze i jest skuteczny w walce z depresją i przygnębieniem. W celach leczniczych kładziemy pod każdą stopą jeden kryształ, a dwa inne trzymamy w dłoniach. Jeżeli ich ostry wierzchołek położymy w kierunku innym niż ciało, to wyciąga on negatywności z ciała fizycznego i subtelnego. Kiedy skierujemy czubek zgodnie z położeniem ciała, to nas witalizuje wyższymi wibracjami! Ma bardzo pozytywny wpływ na wzmacnianie tkanki łącznej przy infekcjach i nowotworach!


Kwarc niebieski

Barwa niebieska tej odmiany Kwarcu wytwarza intensywnie uspokajającą energię pozwalającą na pozbycie się napięcia stresującego dnia lub ostatnich męczących wydarzeń. Ułatwia zmianę perspektywy, daje umiejętność spojrzenia na siebie i wydarzenia wokół nas z innego, niedostrzeganego dotąd aspektu. Pomaga stać się świadkiem bieżących wydarzeń, co jest niezwykle przydatne dla obiektywnego, pozbawionego emocji spojrzenia na bieżące sprawy i skierowania je na właściwy tor biegu wydarzeń. Jeśli sytuacja wymaga pomocy - nie będziemy mieć problemu ze zwróceniem się o nią do innych (niektórym osobom przynosi to wielką trudność).

Kwarc Niebieski to doskonały kamień dla ludzi niezdecydowanych, mających problemy z podjęciem tej najlepszej decyzji i przez to odraczających ją daleko w czasie. Dzięki niemu będziemy mogli polepszyć komunikację z innymi, lepiej wyrażać myśli i uczucia oraz zwiększyć własną asertywność. To wszystko w konsekwencji wywoła większą samodyscyplinę, organizację i porządek zarówno w naszych myślach, jak i otoczeniu.


Kwarc Różowy

kamień miłości i delikatności

Kwarc Różowy - jasnoróżowy aż do ciemno-różowego, rzadko lekko fioletowy. Nadającą mu kolor substancją jest mangan, ale często jest podbarwiany sztucznie tlenkiem żelaza. Różowy kwarc to delikatny kamień bezwarunkowej miłości, uleczenia serca i wybaczenia. Różowy kwarc ma energię przyciągania i utrzymywania miłości. Otwiera czakrę serca, aby móc kochać i zaufać drugiemu człowiekowi. Ten kamień uczy jak kochać siebie i otrzymywać miłość od kogoś innego. Kwarc Różowy nazywany jest „kamieniem miłości”. W tym przypadku „miłość” nie oznacza wyłącznie uczucia łączącego dwojga kochających się ludzi, lecz odnosi się także do dobrych relacji z samym sobą, innymi ludźmi oraz ogólnie pojętej natury (wszechświata). Różowa barwa kwarcu wytwarza bardzo ekspansywne pole energetyczne oddziałujące na współodczuwanie, bezinteresowność, altruizm, gotowość do dawania bezwarunkowej miłości oraz jej przyjmowania. Pomaga osobom, które mają trudności z zaufaniem innym lub noszą w sobie urazę, winę lub strach w wyniku dotychczasowych doświadczeń. Swym łagodnym i delikatnym światłem sprzyja łagodności, czułości i miłości otaczając duszę życzliwą wibracją. Promieniowanie różowego kwarcu sprzyja budowaniu zaufania, wiary i otwiera nasze serca. Goi, koi i usuwa rany serca, które powstały na skutek zadanych ran, bezwzględności, brutalności, nieprzychylności i ignorancji innych. Usuwa blokady serca, które utrudniały przepływ miłości i radości życia dając nam spełnienie i zadowolenie. Uczy wybaczania i sobie i innym sprzyjając szczęściu w miłości. Kwarc różowy otwiera serce na wszystko co piękne, dając łagodność w nas i pozwala na widzenie jej w innych i Wszechświecie uwrażliwiając nas na piękno w muzyce i sztuce, poezji, malarstwie. Jest nazywany „kamieniem artystów” ożywia też twórcze myślenie i inspirację. Budzi radość życia i uczucie szczęścia otaczając nas miłością, tkliwością i zrozumieniem. Kwarc różowy nadaje się zwłaszcza dla niemowląt i małych dzieci ochraniając ich delikatną istotę i pozwalając się im jak najlepiej rozwijać. Kwarc Różowy pomaga budować harmonijne i pełne relacje z innymi ludźmi i naturą. Dzięki jego energii dostrzegamy prawdziwe intencje innych osób, stajemy się empatyczni i doceniamy piękno w najmniejszych rzeczach lub zdarzeniach. Ponadto, co najważniejsze - potrafimy bezbłędnie odczytać własne uczucia rozpoznając swój stan emocjonalny, który niestety czasami trudno jest nam samym zidentyfikować (czy to miłość czy zauroczenie; czy zmienić pracę czy też postawę w stosunku do obecnego szefa; czy jestem gotów zaryzykować czy potrzebuję więcej czasu na zmiany… itp.). Mówiąc prosto - łatwiej podejmujemy decyzje, gdyż wiemy i czujemy, co jest dla nas najlepszym rozwiązaniem w danej sytuacji. Nasza pozytywna postawa wobec otoczenia zostaje odwzajemniona - dobra energia wraca do nas zwielokrotniona przyciągając pozytywnych ludzi i dobre zdarzenia. Działa uspokajająco i łagodząco na serce pozwalając leczyć je z psychosomatycznych chorób, które powstały jako urazy emocjonalne. Oprawiony w złoto różowy kwarc jest pomocny dla chorych na stwardnienie rozsiane. Pomocny przy bliznach.


Kwarc zielony

odmiana kwarcu. Barwę nadają mu wrostki zielonych minerałów np. aktynolitu, fuchsytu, chlorytu. Są to zwykle zielone awenturyny, minerały allochromatyczne. Kwarc zielony nie jest tożsamy z prasiolitem.

Energia Kwarcu Zielonego sprzyja rozpoczynaniu nowych, pozytywnych etapów życia, szczególnie po długim czasie stresu lub choroby. Ułatwia regenerację ciała i umysłu, wspiera twórcze myślenie, dodaje pewności siebie w realizacji nowych przedsięwzięć czy podejmowanych decyzjach. Pomaga znaleźć w życiu balans pomiędzy praktycznymi wymaganiami rzeczywistości, a naszymi pragnieniami. Obniża nadmierny zapał i zbyt wygórowane ambicje, przyczyniając się do większego realizmu i akceptacji samego siebie, swoich możliwości, ograniczeń, tego kim jesteśmy i co posiadamy. Pomaga także w akceptacji i zrozumieniu innych ludzi takimi, jakimi są, bez chęci zmieniania ich na siłę.


Kyanit

kamień dyplomacji i prawdy

W Polsce bardziej popularną nazwą tego kamienia jest Cyjanit, dawniej określano go mianem Dysten. Słowo „Kyanit” pochodzi od greckiego słowa „kyanos” oznaczającego kolor „niebieski”. Natomiast nazwa „Dysten” pochodzi od greckiego „dis” czyli „podwójnie” oraz „sthenos” oznaczające „siłę, moc” i nawiązuje do zmiennej twardości tego minerału. W naturze Kyanit występuje w wielu odcieniach barwy niebieskiej - od jasnoniebieskiej po granatową. Znajdowane są także okazy białe, szare lub zielone. Kyanit jest „kamieniem dyplomacji”. Doskonały dla osób, które w życiu zawodowym zajmują się negocjacjami warunków współpracy, prezentacjami projektów, spotkaniami z wysoko postawionymi przedstawicielami różnych instytucji i wszelkimi sytuacjami, w których zasadniczo liczą się: szeroka wiedza, elokwencja, siła perswazji oraz umiejętność oczarowania „słuchaczy” swoją osobą czy oryginalnym pomysłem na projekt. Najważniejsze w dyplomacji są jasno określone zasady i czyste relacje. Nikt nie może dominować, wywyższać się czy poniżać drugiej strony. Wszyscy są równorzędnymi partnerami. Dyplomacja przydaje się nam także w życiu codziennym - będąc osobą „dyplomatyczną” łatwiej jest nam załatwiać codzienne sprawy w sklepach, urzędach czy z przedstawicielami obsługi klienta różnych firm.Kyanit to kamień, który rozwija w nas umiejętność widzenia i rozumienia zdarzeń takimi, jakie w rzeczywistości są, bez wyolbrzymiania lub pomniejszania ich wagi albo ich błędnych interpretacji (co jest dość częstą praktyką stosowaną przez ludzi w sytuacji braku poczucia bezpieczeństwa). Inteligentna intuicja oraz realistyczna wyobraźnia to dwie cechy, które mogą być niezwykle pomocne przy działaniach o wysokim stopniu ryzyka i mających duże znaczenie dla przyszłości przedsięwzięcia.


Labradoryt

duchowe prowadzenie, odkrywanie co przyniesie przyszłość, znajdowanie rozwiązań

Labradoryt jest kamieniem mistycznym, pomagającym w połączeniu się z osobistym przeznaczeniem i odnalezieniu swojej drogi życiowej. W dawnych czasach był używany przez ludzi zajmujących się alchemią i białą magią (wicca). Jest to zdecydowanie kamień mocy - jego energia uwalnia ludzi od dręczących myśli, w zamian za to dając dostęp do odwagi, oryginalności i jasności umysłu. Polecany szczególnie dla osób, które szukają swojego powołania, najlepszej dla siebie pracy lub chcą przywrócić pasję i pewność w podejmowaniu decyzji.
Osobom rozważającym nowe pomysły labradoryt pomaga wejść w energię dziecięcego entuzjazmu i pracować z zapałem nad realizacją zadania. Osobom mającym poważny problem labradoryt ułatwia głębokie połączenie z własnym wnętrzem, aby tam uzyskać odpowiedź i rozwiązanie.
Labradoryt nazywany jest „Świątynią Gwiazd” i przynosi jasność myśli jednocześnie otwierając na mądrość Wszechświata. Uważany jest za kamień przynoszący ulgę przy stanach niepokoju, beznadziejności i depresji, zastępując je entuzjazmem, wiarą w siebie i inspiracją. Mówi się, że labradoryt ma moc łączenia z Księgami Akaszy. Labradoryt ułatwia kontakt z innymi wymiarami i jest pomocny w chanellingu. Otwiera i rozwija czakrę trzeciego oka.

Labradoryt to kamień, którego pole energetyczne oddziałuje na sferę twórczej kreatywności i innowacyjności. Osoby, które poszukują najlepszych pomysłów do realizacji zawodowych i osobistych planów obdarza oryginalnością i entuzjazmem. Pomysły są niebanalne i trafne, a odwaga i zapał do ich realizacji osiąga najwyższy poziom. Łączymy intuicję z intelektem, co daje wymierny efekt w tworzeniu nowatorskich realizacji. Labradoryt łącząc równocześnie energię Słońca i Księżyca, dodaje siły w przetrwaniu ciężkich momentów życia (stresująca praca, problemy finansowe bądź rodzinne, osłabienie zdrowia). Labradoryt – kamień odwagi. Według Eskimoskiej legendy, Zorza Polarna została uwięziona w skałach wzdłuż wybrzeża Labrador. Uwolnił ją przejeżdżający tamtędy Eskimoski Wojownik, rzucając w kamienie ostro zakończoną włócznią. Jednak nie cała Zorza została uwolniona, kilka jej świateł pozostało w skałach, dzięki czemu kamień zwany Labradorytem ma taki piękny połysk i wewnętrzne iskierki. Osoby cierpiące na reumatyzm i artretyzm mogą czerpać korzyści z uzdrawiających mocy Labradorytu. Równoważy gospodarkę hormonalną organizmu, jak również jest pomocny przy przeziębieniach, niskim ciśnieniu krwi i reumatyzmie.Pomaga oczyścić ciało z toksyn i spowolnić proces starzenia się. Labradoryt jest doskonałym kamieniem dla kobiet, które chcą stracić na wadze, gdyż reguluje problemy trawienne i poprawia metabolizm.

Lapis lazuli

kroniki Akashy, dawne cywilizacje, wiedza i świadomość duchowa

Lazuryt - Widura, Lapis lazuli

energia planety Guru, Bryhaspati – Jowisz

Jego nazwa pochodzi od łacińskiego słowa „Lapis”, co oznacza kamień, a od arabskiego słowa „azul”, niebieski – niebieski kamień. Nazywany „kamieniem bogów”, w starożytnych księgach egipskich czytamy, że był zastrzeżony wyłącznie do użytku Faraonów.

Lapis lazuli w starożytnym Egipcie był uważany za królewski kamień duchowości, mówi się że wciąż nosi w sobie wibrację wewnętrznego „króla” lub wewnętrznej „królowej”. Lapis lazuli sprzyja głębokim podróżom duchowym, aby poznać siebie i odnaleźć boski pierwiastek. Lapis aktywuje czakrę trzeciego oka, jest kamieniem świadomości na poziomie wizjonera. Przynosi nowe informacje, które przychodzą raczej w postaci obrazów niż słów, wzmacnia zdolności intelektualne, pomaga znaleźć prawdę w skomplikowanych sytuacjach. Szczególnie przydaje się osobom, które czują że mogły w poprzednim wcieleniu mieszkać w starożytnym Egipcie, pomaga im przywołać dawne wspomnienia dla obecnej ewolucji.
Lapis lazuli tradycyjnie był wykorzystywany jako kamień łączenia się z boskością i przywołujący boską świadomość, jest kamieniem duchowych poszukiwaczy, którzy chcą osiągnąć większą wiedzę i zrozumienie świata. Pomaga uzyskać dostęp do kronik Akashy, aby uzyskać potrzebną informację dla siebie lub innej osoby. Ten kamień łączy z dawnymi cywilizacjami które go ceniły - Atlantydą, starożytnym Egiptem, Peru, Sumerem i Indiami.

Lapis lazuli ma barwę błękitną czy raczej indygo często z białymi paskami lub plamkami i złocistymi ziarenkami pirytu. Przekazuje on duszy wrażenie bezpieczeństwa w Kosmosie i otwiera na nieskończone życie we Wszechświecie sprawiając iż dusza otwiera się na pełne światła promieniowanie i przesłanie gwiazd. W wielu kulturach jest uważany jako święty kamień, posłaniec Niebios, który przynosi ludziom mądrość, kierując umysł do wnętrza i dając zrozumienie. Jego wartość biła na głowę wszystko inne w starożytnym Egipcie, był tam traktowany jak dzisiejsze diamenty. Uznawany jest za kamień magiczny i lekarski.Lapisu Lazuli symbolizuje idealizm, ofiarność, uczucia najczystsze i najbardziej bezinteresowne, które ten kamień leczniczy wzbudza. Duszą tego klejnotu jest dobroć, a emanacje jego zwalczają wszelkie zło i ponure myśli. Lapis położony na sercu, koi natychmiast jego niepokoje, przynosi ulgę i odprężenie. Jest to klejnot cudownie pobudzający optymizm. Uważany jest za kamień magiczny i cudowny, przedmiot kontemplacji magów i cudotwórców. Położony na czakrę czoła lapis lazuli wprowadza w najgłębsze obszary umysłu, z których płynie do nas intuicyjna wiedza i zrozumienie i gdzie zdobywamy zaufanie do wyższego duchowego przewodnika. Pozwala usunąć negatywne wzorce myślowe, które mogłyby zamknąć dostęp do tych głębi.

Lapis lazuli leczy szczególnie z gorączki, epilepsji, bólów głowy i bezsenności, dolegliwości oczu oraz urazyów psychicznych (szoków). Kamieniem tym posługują się magowie w swoich działaniach magicznych, gdyż chroni przed złem, urokiem, złym wpływem i atakiem energetycznym. Lapis jako Kamień Nieba i Kamień Bogów jest symbolem duchowej miłości (Prema, Agape) oraz szlachetnej kobiecości. Lazuryt jako amulet wkłada się zmarłym do grobu aby pomóc im przejść do Krainy Zmarłych (Pitrloka). Jest to kamień magiczny i lekarski. Sprzyja rozwojowi intuicji i patrzeniu w głąb, daje radość cudów Wszechświata i życia. Jest to kamień przyjaźni, wzmacnia ducha społecznego, sprzyja harmonii między ludźmi. Dzieciom lękliwym dobrze jest dawać wisiorek z lapis lazuli dla wzmocnienia ich wiary we własne siły.

Wodą lazurytową w której kamień moczył się przynajmniej dwie jama (6 godzin), a najlepiej całą noc przemywa się chore oczy dla ich uleczenia i poprawy wzroku. Lazuryt usuwa też brodawki, kurzajki, kłykcie i inne narośla skórne. Pociera się 3 razy dziennie chore miejsce, a narośl zaczyna znikać na zawsze. Zabieg wykonuje się w czasie ubywającego księżyca. Lazurytu używa się do wyleczenia z malarii, zaburzeń krążenia, przy chorobach krwi, gorączce, nerwobólach, schorzeniach oczu, melancholii, spazmach oraz do stymulowania jasności umysłu. Lazuryt w połączeniu ze srebrem przynosi ulgę w chorobach skóry, epilepsji i reumatyzmie, nawet jak to jest tylko kamień oprawiony w srebro. Lazuryt osobom nerwowym i porywczym przynosi pogodę ducha, a lękliwym odwagę. Lazuryt bywa stosowany przeciw zapaleniom gardła, przełyku, krtani i górnych dróg oddechowych oraz przeciwko rakowi krtani. Reguluje pracę tarczycy przynosząc spokój, łagodząc niepokoje i napięcia. Wzmacnia system limfatyczny (odpornościowy), przysadkę i grasicę oraz doskonale oczyszcza ciało z toksyn czyli z Amasu. Lazuryt dobrze energizuje i wzmacnia wszystkie kanały energii czyli Nadis (Meridiany).

Eliksir sporządzony z Lazurytu leczy śledzionę, płuca, gardło, limfę, grasicę, oraz choroby skóry, gdy dodany jest do kąpieli. Lazuryt połączony ze złotem hamuje stwardnienie rozsiane. Lazuryt ogrzany słońcem przyłożony n a miejsca ukąszeń czy opuchlizny natychmiast przynosi ulgę, zmniejsza obrzęk i powoduje szybsze gojenie się. Podobnie pomaga przy nerwobólach, kolkach wątrobowych i innych bólach będąc generalnie uniwersalnym lekiem usuwającym wszelki ból i cierpienie. Lazuryt normalizuje, równoważy ciśnienie krwi oraz przeciwdziała wylewom. Lazuryt noszony na tarczycy wzmacnia włosy, hamuje procesy łysienia i leczy strukturę układu kostnego, przeciwdziała puchlinie wodnej i udarowi mózgu. Jest też dobrym lekarstwem przeciwko zaburzeniom autystycznym pomagając poruszać się w świecie. Rozwija intuicję, wznosi na wyższe poziomy świadomości i zwiększa duchową ekspresję osobowości stając się przez to swoistym duchowym lekiem. Lazuryt daje i rozwija poczucie bezpieczeństwa, rozwija wewnętrzną dyscyplinę, jasność umysłu i pozwala czerpać wiedzę wewnętrzną oraz ułatwia kontakt z Guru otwierając człowieka bardziej na ludzi i świat.Wzmaga wiarę i ufność oraz samozaufanie. Leczy wszelki ból, zaburzenia i niepokoje serca, szczególnie jak położyć kamień na ośrodku sercowym. Wzbudza przyjaźń, harmonię i zrozumienie pomiędzy ludźmi.


Lawa wulkaniczna

oczyszczanie aury

Lawa wulkaniczna pobudza łagodny przepły energii, który ma uzdrawiające działanie dla ciała, ducha i umysłu. Lawa zbiera negatywne energie i zamienia je w pozytywne. Daje ugruntowanie i połączenie z magiczną energią Matki Ziemi, dlatego często jest używana w ceremoniach rdzennych Indian. Lawa sprawia że aura jest czysta i naergetyzowana, wolna od negatywnych wpływów.

Lawa umożliwia pozostanie sobą nawet w ciężkich warunkach, ugruntowuje i nasyca człowieka pasją i miłością. Lawa polecana jest także osobom, które potrzebują pobudzić umysł w wymagających sytuacjach, ponieważ zamienia negatywną energię w pozytywne działania.


Magnezyt

kamień prawdy

Magnezyt jest bardzo ciekawym kamieniem, mówi się że przy nim nie ma oszukiwania się - nie można mieć fałszywej miłości, fałszywych przyjaciół ani wplątywać się w intrygi. Jego energia wyjawia na światło dzienne prawdę. Pomaga radzić sobie w sytuacjach, gdy ma się do czynienia ludźmi trudnymi we współżyciu. Daje ugruntowanie i harmonię, pomaga wysyłać miłość nawet do ludzi, którzy ranią.

Magnetyt pozytywnie wpływa na aurę człowieka, tworzy równowagę prawej i lewej półkuli mózgowej i wprowadza harmonię i symetrię do całego pola energetycznego. Najlepiej uzyskać ten efekt medytując z dwoma kamieniami magnetytu, po jednym w każdej dłoni. W wyniku pracy z energią tego kamienia ujawnia się ukryty potencjał. Osoby racjonalne i logiczne, myślące w sposób linearny, doznają przebudzenia intuicji. Z kolei ludzie intuicyjni ale mało praktyczni zaczynają lepiej organizować sobie życie. Magnetyt może być również używany do harmonizowania energii jakiegoś terenu, na przykład działki budowlanej, podwórka, gospodarstwa rolnego.
Magnetyt, tak jak magnes, charakteryzuje dwoista natura. W związku z tym stosuje się go do usuwania tego co jest niepotrzebnym balastem, a przyciągania tego czego naprawdę się pragnie. Jeśli chodzi o odpychanie rzeczy niechcianych, magnetyt wspiera w uwalnianiu się od gniewu, strachu, nadmiernego przywiązania do czegoś albo kogoś, pomaga wycofać się z niekorzystnych układów i sytuacji. Z drugiej strony, magnetyt zachęca żeby trzymać się swoich celów mocno jak magnes, trwać przy nich, utrzymywać motywację i zaangażowanie.

Magnetyt jest rudą żelaza, charakteryzującą się silnymi właściwościami magnetycznymi.
Stosowany jest do wyciągania z ciała bólu i różnych chorób, szczególnie reumatyzmu, bólów głowy oraz podczas leczenia ran. Jest kamieniem mocy używanym do wzmacniania działania zaklęć. Ponieważ kamień ten jest naturalnym magnesem, podczas rytuałów wykorzystuje się go do celów przyciągania do nas przedmiotów lub energii - miłość, pieniądze, przyjaźń, biznes i hazard. Jest również kamieniem ochronnym.


Malachit

odwaga do przeprowadzenia zmian

Malachit zawdzięcza swą nazwę wyjątkowej kruchości i – malachit znaczy po grecku „miękki”. Jego piękny, zielonkawy odcień, wywołany przez obecność miedzi, potrafi zabarwić na zielono płomień. Zieleń malachitu uspokaja umysł i rytm serca, obdarza równowagą. Wiąże się ze światem natury i bóstwami przyrody. Patronką tego talizmanu jest bogini Wenus, sprzyja on zatem miłości, płodności i szczęściu. Uśmierza ponoć także bóle porodowe, regeneruje tkanki, pobudza cyrkulację krwi, normalizuje pracę serca, wpływa na pogodę ducha i optymizm. Na organizm działa stymulująco, ale umysłowi pozwala się wyciszyć.

Malachit oczyszcza i otwiera wszystkie czakry, dając dostęp do prowadzenia przez duchowych przewodników; przynosi równowagę i harmonię, otwiera serce na bezwarunkową miłość. Malachit jest kamieniem transformacji - jeżeli będziesz go nosić przy sobie, będziesz mieć odwagę, żeby przeprowadzić konieczne zmiany w życiu. Dla firmy - przyciąga lojalnych klientów i zapobiega niespodziewanym niebezpieczeństwom.
Malachit zwiększa wytrwałość, aby doprowadzać rozpoczęte projekty do pozytywnego zakończenia, wzmacnia siłę woli, wprowadza porządek i hierachię ważności w rzeczach które pragnie się osiągnąć. Jeżeli masz nowy pomysł i wyczuwasz go intuicyjnie, dzięki malachitowi idea zacznie się przejawiać w bardziej konkretny sposób.

Minerał ten, ze względu na obecność miedzi, posiada silne właściwości bakteriobójcze. Eliksir przygotowany z niego przeciwdziała ponoć zatruciu toksycznemu. Noszenie przy sobie talizmanu wykonanego z malachitu może normalizować przepływ energii, łagodzić infekcje, zaburzenia błędnika, wzroku i zaburzenia trawienne. Jest też ponoć dobry na bóle reumatyczne.


Mookait

kamień nowych doświadczeń

Mookait w Australii był uważany za kamień leczniczy, do odzyskiwania siły. Energia tego kamienia otwiera człowieka na różnorodność i nowe doświadczenia. Człowiek noszący go przy sobie jest bardziej aktywny, dynamiczny, a jednocześnie elastyczny. Nie boi się nowości, umie sobie świetnie radzić z tym co świat przynosi. Mookait łączy dwie pozorne przeciwstawne cechy - otwarcie się na przygodę i zmianę i zdolność wewnętrznego przystosowania się do zmieniających się okoliczności. Nadaje się na prezent dla osoby, która zaczyna coś nowego, co jeszcze niewiadomo jak się rozwinie, na przykład czeka ją nowa praca, nowy związek, wyjazd, przeprowadzka.


Morganit

ochrona, duchowość

Morganit jest kamieniem odpowiedzialnym za naszą ochronę duchową, a także bezpieczeństo i równowagę emocjonalną. Jego delikatna barwa łagodnie oddziaływuje na najbardziej subtelne obszary naszego duchowego i emocjonalnego życia. Przede wszystkich chroni nas przed złym wpływem bądź nieżyczliwymi intencjami innych oraz nieszczęśliwymi czy pechowymi wydarzeniami. Mając wewnętrzną ochronę stajemy się bardziej pewni siebie, odważni i odporni na przeciwności losu. Nie boimy się już podejmować ryzyko podczas realizacji śmiałych pomysłów. Nosząc bizuterię z Morganitem coraz częściej znajdujemy się w sprzyjających sytuacjach i wśród przyjaźnie nastawionych do nas ludzi, co daje nam możliwość duchowego i intelektualnego rozwoju. Potrafimy dostrzec piękno w rzeczach i ludziach wcześniej przez nas niezauważanych, ale także chętniej niesiemy pomoc tym najbardziej potrzebującym. Taka bezinteresowana pomoc wraca do nas zwielokrotniona - przyciągając właściwych ludzi i pozytywne sytuacje.


Nefryt

Chiński mit początku łączy nefryt z bogiem burzy. Widząc błąkających się po świecie ludzi, atakowanych przez dzikie bestie, zamienił on tęczę w nefrytowe toporki i zesłał je człowiekowi. W innym micie znajdowane przez ludzi kawałki nefrytu to fragmenty kolumny, która niegdyś podpierała nieboskłon, a została zniszczona przez żądnego władzy i bogactw cesarza. Nefryt jest więc kamieniem z nieba, jest niemal jego częścią i dzięki temu nabiera wszystkich właściwości nieba. stał się symbolem trwałości, niezniszczalności, władzy królewskiej, stał się kamieniem dającym nieśmiertelność. Takie postrzeganie nefrytu w kulturze chińskiej jest bardzo wyraźne. Najstarszy chiński ideogram oznaczający króla był prawie identyczny z oznaczającym nefryt. Nefryt był kamieniem symbolizującym nie tylko potęgę władzy cesarskiej, ale i jej niebiańskie pochodzenie. Cesarz Chin wywodził się bowiem od mitycznego Shangdi – Cesarza Nieba, był synem Nieba i stał na straży harmonii pomiędzy niebem i ziemią. Yu-Huangdi – Nefrytowy Cesarz, to właśnie wielki Pan Nieba i jednocześnie najwyższe bóstwo. Przez nefrytowy krążek bi, będący symbolem niebios, cesarz porozumiewał się z Niebem, szukając tam wskazówek i porady. Podobną, nieocenioną wartość miał zielony kamień w Ameryce Środkowej. Świadczą o tym nazwy, jakimi go określano: Majowie mówili o nim tun „jaśniejąca zieleń”, „pierwszy, najlepszy”, Aztekowie określali go mianem chalchihuitl – „zielony kamień”, „wielka drogocenność”. Zielony kamień był cenniejszy niż złoto. Zgodnie z przekazami po pierwszym spotkaniu z Cortezem Montezuma miał ponoć powiedzieć „Dzięki niebiosom, że szukają tylko złota i srebra, a nie wiedzą nic o chalchihuitlu”. Wykorzystanie dobroczynnych właściwości nefrytu nie jest pomysłem współczesnych, bo już w czasach starożytnych rozgrzewano go, by ciepłym okładać nerki, a także leczono różne dolegliwości. Nefryt z greckiego znaczy nerka, a z hiszpańskiego – kamień lędźwi. Nefryt sprzyja samoregeneracji i uruchomieniu naturalnych mechanizmów obronnych organizmu. Naukowcy potwierdzają pozytywny wpływ tego kamienia na regulację ciśnienia. Podgrzewany emituje długie fale podczerwone. Masowanie z użyciem zielonego kamienia relaksuje, rozluźnia, ożywia.


Oliwin

Oliwin zwany też peridotem lub chryzolitem w historii znany był jako „kamień słońca”. Na przestrzeni wieków zmieniała się jego nazwa. Rzymianie dali mu nazwę topazus, w czasach Średniowiecza gdy złoża oliwinu odkryto w Europie nazwano go chryzolit – złoty kamień, był bardzo pożądany przez hierarchów kościelnych. Oliwin nazywany jest również – peridot od francuskiej nazwy tego kamienia. Oliwinowi przypisywana jest lecznicza moc. Pomaga w kłopotach trawiennych, oczyszcza organizm z toksyn. Nazywany jest „kamieniem nadziei”. Redukuje stres, niepokój, irytację i poczucie winy. Pozwala podnieść się po fizycznych, emocjonalnych i duchowych traumach. Uważany jest za kamień pieniędzy – noś go, jeśli chcesz przyciągnąć pieniądze i okoliczności sprzyjające pojawieniu się ich. Doskonały duet to oliwin i cytryn – pierwszy przyciągnie pieniądze, natomiast drugi pozwoli je zatrzymać.

W dawnych czasach nosili go kupcy i bankierzy, gdyż wierzyli, że chroni ich majątki przed niepomyślnymi zdarzeniami. Chroni przed depresją, wzbudza uczucie szczęścia, spokoju, optymizmu. Kamień ten pomaga przy schorzeniach oczu, serca, płuc, śledziony , trzustki, nerek, jelit, woreczka żółciowego i wątroby. Dobry jest też przy nadkwasocie, letargu, odtruciu, oparzeniach słonecznych, reumatyzmie, artretyzmie gośćcu i przybieraniu na wadze. Skutecznie wypiera uczucie lęku, zawiści i zazdrości.


Obsydian czarny

ochrona energetyczna

kamień ochronny o wielkiej mocy

Obsydian jest szkliwem wulkanicznym, produktem bardzo szybkiego zastygnięcia lawy. Kamień ten poleca się zwłaszcza wszystkim interesującym się ezoteryką, parapsychologią i spirytyzmem. Ułatwia on i aktywizuje nasze właściwości parapsychiczne. Chroni je, a równocześnie nakłania mocno trzymać się ziemi, by zachować zdrową równowagę. Obsydian jest kamieniem pomagającym osobom zagubionym, nie umiejącym znaleźć się w świecie materialnym, ugruntowuje chaotyczne energie. Obsydian sprawia, że lepiej znosisz czyjś gniew i krytykę, stajesz się silniejszy i bardziej odporny na świat zewnętrzny, nic Cię nie jest w stanie załamać ani zdenerwować. Obsydian ma właściwości ochronne - chroni przed zawiścią, „złym spojrzeniem” i przed pechem. Obsydian będzie chronił Ciebie, Twoją rodzinę, dom, firmę przed negatywnymi myślami innych ludzi, przed zawiścią i przed różnego rodzaju negatywnymi wibracjami zarówno z zewnątrz, jak i od wewnątrz (np. własne negatywne myśli, niechęć pracowników, niesnaski w rodzinie). Obsydian chroni przed pechem. Obsydian wzmacnia aurę i ciało energetyczne. Nie tylko daje ochronę przed negatywnymi energiami, ale też pomaga przetwarzać je na energie pozytywne. Obsydian chroni przed emocjonalnym wykorzystaniem przez innych ludzi i wspiera w czasie, gdy presja z zewnątrz jest trudna do zniesienia. Obsydian jest świetnym kamieniem dla ludzi delikatnych, wrażliwych i czułych. Obsydian pomaga im w zachowaniu niezależności energetycznej, pozwala im być sobą, nie pozwala na to by inni ludzie nami manipulowali i kontrolowali. Obsydian doskonale zapobiega „drenowaniu” naszej energii przez innych ludzi. Obsydian jest doskonałym kamieniem wspierającym rozwój duchowy. Obsydian pomaga zaakceptować swój wygląd i siebie takim jakim się jest. Pomaga zwalczać negatywne myśli na temat siebie i innych. Obsydian pomaga pamiętać i zrozumieć sny. Czarny obsydian jest kamieniem mającym ogromne znaczenie i dającym ogromną pomoc w rozwoju duchowym. Pozwala na zobaczenia i zrozumienie jakie myśli i wzorce naszego zachowania nam nie służą, działają przeciw naszemu szczęściu. Czarny obsydian pozwala na wzniesienie się ponad własne ego, ponad ograniczenia umysłu i ciała fizycznego na drodze do prawdziwej wolności.


Obsydian brązowy

uwolnienie od ograniczeń, uleczanie niskiego poczucia wartości

Brązowy obsydian jest doskonałym kamieniem dla osób, które chcą wyjść ze świadomości ubóstwa i braku i zanurzyć się w energii obfitości. Brązowy obsydian pomaga pokonać ograniczenia i strachy powstałe na poziomie pierwszej i drugiej czakry (pierwsza czakra to fizyczne przetrwanie, druga - kreatywność i energia seksualna). Sprzyja usuwaniu przekazywanych przez pokolenia rodzinnych wzorców, np. wykorzystania, nienawiści i strachu. Takie wzorce często są zakorzenione na poziomie DNA, ale pracując z kamieniem można zmienić całkowicie energię swoją własną i całej rodziny, nawet wstecz.
Ten kamień może wspomagać sesje rebirthingu, pracy z wcieleniami, a także usuwanie negatywnej karmy. Brązowy obsydian ułatwia przepracowanie wspomnień wiążących się ze wstydem, upokorzeniem i poniżeniem. Złe wspomnienia są oddawane siłom wyższym, aby zostały uleczone. Brązowy obsydian jest polecany dla osób z niskim poczuciem wartości i nie wierzących w siebie. Ujawnia najwyższy potencjał człowieka, w miłości, w pracy i w rozwoju duchowym. Pokazuje co człowieka wstrzymuje przed najwyższym szczęściem, co jeszcze blokuje radość i w jakich dziedzinach trzeba przeprowadzić gruntowne zmiany.


Obsydian śnieżny

przywrócenie nadziei, przełamanie problemów, otwarcie się na znaki

Obsydian śnieżny ma w sobie energię odwagi i wytrwałości, szczególnie dla osób które chwilowo tracą nadzieję. Obsydian śniezny namawia żeby w każdej sytuacji, nawet trudnej, odnaleźć dobre strony, poprzez oczyszczenie się z niszczących myśli i wymyślenie nowych sposobów na poprawę warunków. Jednocześnie otwiera na duchową wrażliwość, aby przyciągnąć szczęśliwe zbiegi okoliczności, spowodować cudowne wydarzenie i przełamanie kłopotów. Obsydian śnieżny pomaga zwracać uwagę na szczegóły, rzeczy dotychczas przeoczone, sposoby uzyskania wsparcia które wydawały się zbyt oczywiste żeby je dostrzec. Ułatwia otwarcie się na duchowe prowadzenie i znaki jakie pojawiają się na przykład w zwykłych rozmowach z ludźmi i codziennych doświadczeniach.


Onyks

wewnętrzna siła, wytrwałość, wspomaganie w długotrwałych zadaniach

Onyks jest kamieniem wewnętrznej siły - wzmacnia wytrzymałość i upór w wykonywaniu żmudnych i trudnych zadań, daje wsparcie w sytuacjach niejasnych lub gdy człowiek jest wystawiony na stresy i fizyczne obciążenia. Nadaje się dla uczniów i studentów, ponieważ pomaga w skupieniu uwagi w czasie nauki nowego materiału, wzmacnia też pamięć i wyczulenie na szczegóły. Polecany jest również dla nauczycieli, biznesmenów, księgowych, prawników i informatyków, a także dla wykonujących inne zawody wymagające skupienia uwagi, wytrwałości i dyscypliny.
Onyks emanuje energią mistrzostwa i samodoskonalenia się; tym którzy mają mnóstwo pomysłów ułatwia wprowadzanie ich w życie, szczególnie gdy zanosi się na długotrwały proces. Energia onyksu jest ugruntowująca, sprowadza człowieka na ziemię; nakazuje skupić się na zadaniu które się właśnie robi i nie rozpraszać się.


Onyks zielony

Zielony Onyks wspomaga sferę prywatnego życia - chroni nasze uczucia przed emocjonalnym uzależnieniem od innych osób oraz umożliwia intuicyjne rozpoznanie prawdziwych zamiarów u innych względem nas. Gdy są one dla nas krzywdzące - mamy odwagę chronić się przed nimi lub jawnie się im przeciwstawić - nawet jeśli ma to oznaczać koniec znajomości czy związku. To my kierujemy własnym życiem i mamy ogromny wpływ na rzeczywistość wokół nas. Nikt za nas nie podejmuje żadnej decyzji - sami robimy to, będąc świadomym ich konsekwencji, nawet tych ewentualnie negatywnych.

Energia Zielonego Onyksu sprzyja rozwiązaniu trudnych i złożonych problemów, którym towarzyszy wysoki poziom napięcia i stresu. Łatwiej znosimy rozstania (również te ostateczne) z bliskimi ludźmi, wieloletnimi przyjaciółmi czy miejscami, na których nam zależy. Obiektywność i zimna krew nie opuszczają nas nawet w sytuacjach wielkiego rozczarowania, irytacji czy gorących emocji.


Onyks czarny

wychodzenie z trudnego związku uczuciowego, skomplikowane sytuacje

Starożytni Egipcjanie wierzyli, że onyks pomaga odkochać się i uwolnić się od uzależnienia od osoby, z którą związek nie jest korzystny. Onyks w delikatny sposób zmniejsza gwałtowność uczuć i emocji i przygotowuje do zerwania, które nie wiąże się z traumatycznym przeżyciem. Osłabia poczucie tęsknoty za dawną miłością, za osobą z którą już się nie spotyka.
Energia onyksu wzmacnia zdolność do odbierania i prawidłowego odczytywania znaków od duchowych przewodników, łączy też z własną pamięcią, przywołuje te wspomnienia, które w danej sytuacji są potrzebne do podjęcia właściwych decyzji.
Onyks daje wsparcie jeśli ma się do czynienia z sytuacją trudną i skomplikowaną, gdzie jest dużo zamieszania i związany z tym stres i napięcie. Łączy z własną siłą i jednocześnie z siłami wyższymi, daje poczucie że człowiek nie jest ofiarą wydarzeń, ale osobą która steruje swoim życiem, ma wpływ na rzeczywistość i poradzi sobie.

Czarny Onyks nazywany jest „kamieniem wewnętrznej siły”, gdyż jego energia wzmacnia wytrzymałość i odporność przy wykonywaniu trudnych, złożonych zadań czy projektów. Doskonale komponuje się z życiem ludzi będących cały czas w biegu - dosłownie i w przenośni. Jego energia intensyfikuje wydajność organizmu, wzmacnia odporność psychofizyczną oraz przyspiesza regenerację zarówno po wysiłku fizycznym, jak i po stresujących wydarzeniach. Onyks pasuje zatem do stylu życia tak samo sportowców, jak i wykonawców stresującej pracy - menadżerów, specjalistów, osób z obsługi klienta czy tych organizujących eventy. Jednym słowem dla wszystkich pracujących pod silną presją czasu i przy wysokim poziomie adrenaliny. Osoby takie potrzebują szybko i trafnie podejmować decyzje, logicznie wyciągać wnioski z bieżących, często niejasnych faktów i zwracać uwagę na szczegóły, które czasami stanowią klucz do rozwiązania problemu.

Czarny Onyks to idealny kamień także dla uczniów i studentów, nauczycieli, księgowych, prawników oraz informatyków - pomaga w skupieniu uwagi na najmniejszych detalach, ułatwia analizę przyczynowo-skutkową faktów, dodaje cierpliwości i uczy samodyscypliny.


Onyks biały

praca ze snami, aktywacja wyższych czakr, inspiracja

Onyks biały stymuluje wyższe czakry, szczególnie czakrę trzeciego oka i czakrę korony. Onyks biały ułatwia pracę ze snami, a także połączenie się z energią Księżyca. Jest polecany dla ludzi zajmujących się rozwojem duchowym, świadomym śnieniem, a także osobom szukającym inspiracji.


Opal

ochrona, uleczanie emocji, praca z wcieleniami

Opal jest kamieniem o delikatnej energii, zwiększa świadomość, ulecza zranione emocje, służy też jako kamień ochronny. Na poziomie emocjonalnym może pomóc w uwolnieniu się od dawnego zranienia, a nawet odcięcia się od wydarzeń w przeszłych wcieleniach. Opal od dawna jest wiązany z pracą z wcieleniami, a także pracą ze snami. Jest kamieniem, który uświadamia istnienie karmicznych powiązań, według których co się daje z siebie, wraca zwielokrotnione. Szamani używali opali do podróży w inne wymiary, aby bezpiecznie powracać.

Właściwości:

Opal jest kamieniem, który ułatwia zamknięcie pewnych etapów życia. Umożliwia obiektywne spojrzenie na wydarzenia z przeszłości i, jeśli były przykre, uwolnienie się od nich. Odcięcie się od przykrych doświadczeń nie koniecznie polega na ich zapomnieniu, lecz na ich akceptacji takimi, jakie były oraz zrozumieniu ich sensu. Rozumienie łańcucha naszych własnych wydarzeń oczywiście nie odbędzie się z dnia na dzień. Czasami potrzeba na to długich lat. Energia Opali powoduje, że mimo bolesnych doświadczeń albo odwrotnie - tych wspaniałych chwil, które przeżyliśmy - nie cofamy się ani nie stoimy w miejscu rozpamiętując przeszłość. Życie przeszłością dotyczy również sytuacji rozpamiętywania tych najpiękniejszych momentów życia („Co nam dziś zostało?”, „Dlaczego to już minęło?”… ). Opale wspomagają naszą świadomość tego, że jesteśmy o te doświadczenia bogatsi i jednocześnie, że jesteśmy tacy sami, jak kiedyś; że możemy wciąż zdobywać nowe doświadczenia i rozwijać się jeszcze bardziej realizując swoje marzenia; wreszcie, że są bliscy ludzie, którym na nas zależy i kochają nas za to, że jesteśmy, a nie to kim byliśmy w przeszłości.

Energia Opalu pomaga zrozumieć zjawisko polegające na tym, że wszystko na świecie jest z sobą powiązane. To, co dajemy innym - wraca do nas zwielokrotnione. Warto więc dawać w każdej sytuacji dużo tego, co mamy najlepsze, nie zwracając uwagi na to, iż jesteśmy w tym często osamotnieni.


Opalit

kropla radości na szare dni

Opalit ma energię radosną, w szare dni przypomina o słońcu i cieple, ponieważ jest ładny i błyszczący. Jest kamieniem subtelnym, ale o wysokiej energii. To idealny kamień do medytacji - poprawia komunikację na wszystkich poziomach, a szczególnie na poziomie duszy; usuwa blokady energetyczne na czakrach i meridianach; wspiera przy przechodzeniu przez jakąkolwiek zmianę. Zachęca do uporu w działaniu i daje moc aby wyrażać swoje ukryte uczucia. Pomaga odnosić sukcesy w biznesie.


Peridot –oliwin

kamień finansowej i duchowej obfitości

Peridot jest malutkim kamykiem o bardzo pozytywnej energii. Peridot wspiera w nabraniu odwagi aby realizować pragnienia serca, a jednocześnie w czasie podążania za indywidualnym przeznaczeniem być dobrym dla innych. Peridot jest kamieniem finansowej i duchowej obfitości. Może być używany do błogosławienia i energetyzowania własnej pracy, firmy i nowego zajęcia. Jest narzędziem pomagającym aby pogodzić fizyczną rzeczywistość z wewnętrzną prawdą. Przynosi sukces, również materialny, jeśli podąża się właściwą dla siebie ścieżką.
Za pomocą peridotu można manifestować wszelkiego rodzaju wzrost - wzrost bogactwa, wzrost zdrowia, wzrost radości i dobrego samopoczucia. Kamień poszerza zdolność przyjmowania dóbr od wszechświata i akceptowania swojego prawa do szczęścia i obfitości. Jeżeli są jakieś blokady w otworzeniu się na otrzymywanie, pomaga je usunąć.

Peridot jest kamieniem dodającym odwagi w realizacji ważnych dla nas planów i marzeń. Zaplanowane zgodne z naszym wewnętrznym „ja” działania są często trudne do realizacji ze względu na wiele czynników zewnętrznych. Jednakże wciąż możliwe do realizacji, gdy znajdziemy w sobie odwagę, by po nie sięgnąć. Odwaga i podejmowanie trudnych decyzji to nic innego jak otwarcie na ludzi i możliwości, które są wokół. Nie zdajemy sobie sprawy z tego, ile pomocy możemy otrzymać od innych, gdy „otworzymy nasze serca”, a umysły oczyścimy ze schematów i zaprogramujemy na kreatywność.

Mówi się, że Peridot jest także kamieniem duchowej, zdrowotnej i finansowej obfitości. Możemy osiągnąć sukces osobisty i zawodowy, jeśli nie obawiamy się popłynąć z nurtem wydarzeń. Oprócz tego, że doświadczymy sukcesów (np. w związku partnerskim, w rodzinie, dobrej pracy, zdrowiu), to będziemy zdolni je utrzymać. Dla niektórych jest to bardziej trudne niż samo ich zdobycie.

Zielona barwa Peridotu wytwarza energię, która działa na ludzi jak soczysta, młoda trawa w maju. Czujemy się lekko, spontanicznie, spokojnie i szczęśliwie. Uświadamiamy sobie, że problemy wymagające rozwiązania NIE są nami - są na zewnątrz, nie dotykają nas i nie ranią. A ich rozwiązanie okazuje się za chwilę tak proste, że dziwimy się, dlaczego dawno temu na to nie wpadliśmy.


Piryt

witalność, siła woli, kreatywność

Piryt jest kamieniem trzeciej czakry, podnosi witalność i dodaje energii aby sprostać wymagającym zadaniom. Zwiększa siłę woli, pomaga w pozbyciu się złych nawyków i nastawieniu się na zdrowie i pozytywną energię. Osobom łatwo wpadającym w panikę ułatwia przestawienie się na przekonanie, że wszystko da się zrobić i nie trzeba się przejmować.
Piryt stymuluje kreatywność u ludzi zajmujących się sztuką, matematyką, rzeźbą, architekturą i nauką. Wzmaga ambicję, zaangażowanie i wytrwałość, pomaga działać z uporem aż do zakończenia trudnego zadania. Jest dobry również dla studentów, ponieważ zwiększa jasność umysłu i koncentrację.

Piryt jest „kamieniem niezależności”, samodzielności i odpowiedzialności. Pod wpływem działania jego energii z łatwością bierzemy sprawy we własne ręce nie czekając na pomoc, która wcale nie musi nadejść ze strony innych ludzi. Równoważy w nas dwa pierwiastki - żeński i męski (Yin i Yang wg taoizmu - chińskiego systemu filozoficznego) czyli męską, ekstrawertyczną energię skierowaną na zewnętrzne działanie, z żeńską energią introwertyczną, ukierunkowaną na wewnętrzną refleksję. Gdy któregoś z tych aspektów ludzkiej natury mamy w nadmiarze - energia Pirytu wyrównuje je. Energia Pirytu rozbudza apetyt na realizację planów oraz daje energię konieczną do wdrożenia ich w życie. Z łatwością analizujemy poziom ich trudności - co na bieżąco ułatwia kontrolę wszystkich naszych inwestycji i wysiłków. Czujemy, iż nasze działania są tak samo twórcze, jak i praktyczne. Intuicja staje się motorem napędowym efektywnych działań w twardych obszarach naszego życia - finansach, negocjacjach, zarządzaniu czy przewodzeniu skomplikowanym projektom. Balans między tym, co niematerialne a materialne zwiększa siłę naszej woli, buduje pozytywną ambicję, upór w dążeniu do celu i motywację do jeszcze większego zaangażowania w zadania, które wcześniej uważaliśmy za nierealne do przeprowadzenia.

Piryt stymuluje kreatywność u ludzi zajmujących się dziedzinami artystycznymi - rzeźbą, architekturą, malarstwem, grafiką ale także nauką. Jest doskonały dla studentów, ponieważ zwiększa koncentrację, poprawia pamięć, ułatwia analizę i logiczne myślenie.


Rodonit

poprawa relacji z partnerem i w rodzinie

Rodonit to dobry kamień na miłość i związki. W małżeństwie i stałym związku jego energia pomaga zwracać uwagę na szczegóły, patrzeć na relację obiektywnie, wybaczać i zapominać błędy. W przypadku niepewności co do czyichś uczuć, wprowadza równowagę i chroni przed zranieniem. W rodzinie przydaje się, kiedy mamy do czynienia z nastolatkiem przechodzącym burzliwy okres - ułatwia nawiązywanie komunikacji z dzieckiem.


Perła

Perły ze względu na swoje organiczne pochodzenie równoważą rytm naszego życia i gospodarkę hormonalną z cyklami Księżyca. Stabilizacja przemiany materii, równowaga wodno-lipidowa, oczyszczanie organizmu z toksyn i odnowa komórek, w tym również tych dotkniętych chorobami, czynią funkcjonowanie naszego organizmu zgodne z rytmem przemian zachodzących w naturze. Jak w naturze to, co przemija - rodzi się na nowo, niejednokrotnie jeszcze silniejsze, tak również nasz organizm jest w stanie wygrać walkę z każdą pojawiającą się dysfunkcją lub chorobą. Poleca się je kobietom, które mają trudności z zajściem w ciążę, a także kobietom w ciąży lub w okresie przekwitania. Dodatkowo pogłębiają poczucie własnej wartości, samoakceptację, dodają atrakcyjności i kobiecości. Możemy po prostu siebie polubić, poczuć się pięknie i w rzeczywistości tak być postrzegane przez innych. Perła była również ludowym talizmanem przeciw ogniowi, przez swoje pokrewieństwo z wodą. Zgodnie z greckim mitem, gdy Afrodyta zrodziła się z piany morskiej, wzlatujące krople wody stały się perłami. Z potrójnej symboliki księżyca, wody i kobiety wynikają wszystkie własności magiczne perły: lecznicze, położnicze. Dla mistyków perła reprezentowała uszlachetnienie instynktów, przeobrażenie pierwiastków, uduchowienie materii, wiązała się z platońskim wyobrażeniem człowieka sferycznego, obrazem idealnej doskonałości. Na Wschodzie służyła głównie za talizman: włożona do trumny zmarłego gwarantowała jego zmartwychwstanie. W Laosie zmarłym zatykano wszystkie otwory ciała perłami, aby mogli je wykorzystać w niebie, dziś przystraja się ich ubiory sztucznymi perłami. Chińczycy i Arabowie wierzyli w działanie pereł dziewiczych (nieprzedziurawionych) przeciw chorobom oczu, zgodnie z zasadą, że podobne leczy się podobnym. W tradycyjnej chińskiej medycynie wierzono, że proszek perłowy ma właściwości odżywiające skórę i hamujące proces starzenia. Słynąca z dbałości o ciało Kleopatra kazała rozpuszczać perły w occie i tak przyrządzonym „tonikiem” przemywała swoją twarz. Najnowsze badania prowadzone nad perłami słodkowodnymi potwierdziły, że istotnie są one cennym składnikiem kosmetycznym, a zawarte w nich białka i aminokwasy odżywiają i nawilżają skórę. Jest symbolem wierności i skromności. Perły oczyszczają uczucia, usuwają negatywne emocje.


Prasiolit

Prasiolit jest kamieniem urzeczywistniania ideałów związanych z miłością i związkami intymnymi. Przezroczysty, chłodny zielony kolor Prasolitu wytwarza energię równoważącą nadmiar emocji i wysoką temperaturę uczuć, które towarzyszą świeżym, dopiero dojrzewającym związkom powodując, nie zawsze korzystną w skutkach, utratę poczucia rzeczywistości. Pomaga „na chłodno” ocenić sytuację, spojrzeć obiektywnie, lecz wciąż z głębokim zaufaniem, na drugiego człowieka. Naturalnie nikt nie chce tracić tego przyjemnego uczucia uniesienia, wręcz jesteśmy pewni, że będzie ono trwać wiecznie. Nie zdajemy sobie sprawy z tego, ile tracimy energii oraz ile popełniamy błędów, gdy przez dłuższy czas podejmujemy decyzje w stanie podwyższonych emocji oraz wyłącznie nimi się kierujemy.

Energia Priasolitu oddziałuje na naszą emocjonalną inteligencję. Bowiem tylko stan dojrzałości uczuć, równowagi emocjonalnej, obiektywnej oceny zachowań, wzajemnego zaufania i odpowiedzialności tworzą fundament umożliwiający postawienie trwałej budowli naszego związku, wypełnionej satysfakcją z życia z drugim człowiekiem.


Rodonit

rozwój ukrytych talentów, działanie dla dobra świata, miłość

Rodonit jest kamieniem miłości oraz odkrywania ukrytych talentów. Rodonit przyciąga ludzi i sytuacje sprzyjające realizacji unikalnych talentów i zdolności, tak żeby dana osoba czuła się kochana i potrzebna dla swojej społeczności i świata w szerszym znaczeniu. Rodonit jest darem świata kamieni dla ludzi, działa jak katalizator, aby ludzie odnajdywali swoją ścieżkę i czuli się spełnieni. Rodonit doskonale współpracuje z innymi kamieniami miłości - różowym kwarcem, różowym kalcytem, rodochrozytem, morganitem, szmaragdem, granatem i innymi.

Rodolit to kamień przywracający stabilizację emocjonalną i opanowanie w sytuacjach stresujących lub przy gwałtownych życiowych zmianach. Jego energia daje nam poczucie odwagi i pewności w ważnych momentach życia zawodowego i osobistego, zachęcając do realizacji oryginalnych i śmiałych pomysłów. Pobudzona zostaje nasza wewnętrzna kreatywność, przez co czujemy się tak, jakbyśmy mogli „góry przenosić”: tryskamy dobrym humorem, spontanicznością i większą skłonnością do otwartego wyrażania uczuć innym. W kontaktach z ludźmi czujemy się otwarci, wolni od negatywnych emocji gniewu czy zazdrości i po prostu szczęśliwi. Z ogromną łatwością porozumiewamy się z innymi i współodczuwamy ich emocje.


Róża pustyni

lepszy nastrój, ukojenie bólu

Róża pustyni to kamień, który pomaga polepszyć nastrój i nastawienie psychiczne, szczególnie polecany dla osób przeżywających ból emocjonalny i czujących się samotnie. Energia róży pustyni przypomina, że każdy człowiek jest istotą unikalną i ma wartość dla społeczności, w której jest mu dane żyć. Pomoże Ci odnaleźć się w nowej grupie ludzi, być zauważonym, docenionym i lubianym.


Rubin ksemen, korund

kamieniem obfitości i dynamizmu

energia planety Mangala, Bhauma, Kuja - Mars

To jeden z tych minerałów, które najsilniej oddziaływuje na wiele sfer życia równocześnie. Osobom zgaszonym lub wypalonym, potrzebującym energii, przywrócona zostaje pasja i chęć działania, a życie staje się prostsze i przyjemniejsze. Osobom myślącym negatywnie lub rozczarowanym życiem - odbudowuje wiarę i optymizm. Aktywność psychofizyczna, odwaga w podejmowaniu trudnych decyzji oraz ugruntowująca pewność siebie powracają, aby znów poczuć sens życia w tym, co najbardziej istotne - w rodzinie, pracy, przyjaźni czy po prostu w naturze. Energia Rubinu wpływa zarówno na dostatek uczuć w naszych osobistych relacjach, na godną pozycję społeczną i zdrowy prestiż w pracy zawodowej. Entuzjazm nie opuści nas nawet w trudnych sytuacjach. Jednak przede wszystkim Rubiny oddziałują na obfitość naszego związku intymnego oraz przyciągają do nas pozytywnych ludzi i zdarzenia. Z drugiej strony - jeśli nie potrafimy usiedzieć w miejscu, trzeciego dnia urlopu chcemy wracać do pracy, pociąga nas wszystko to, co zwiększa poziom adrenaliny we krwi - podczas noszenia Rubinu zharmonizujemy nasz wewnętrzny ogień i uspokoimy myśli, by móc funkcjonować i czuć się dobrze odpoczywając i ładując akumulatory „tu i teraz”.

Kolor rubinu to głęboka czerwień a substancją, która nadaje mu kolor jest chrom. Głębokie, czerwone światło rubinu o subtelnym błękitnym blasku symbolizuje siłę miłości i życia oraz ogień oczyszczenia i przemiany. Energia miłości obejmuje cały zakres: od seksualnej miłości, aż do miłości uniwersalnej, boskiej. Rubin pokazuje nam, że możemy seks i miłość duchową pogodzić. Rubin jest kamieniem opiekuńczym.

Rubiny są rzadkością, a ich cena jest wyższa niż cena brylantów, jeśli są prawdziwe, a nie sztucznie jak większość obecnie sprzedawanych na rynku. Rubin to dziecię Marsa (Mangali) będące wiecznie rozkwitającym nowym życiem. Rubinowa czerwień jest barwą rewolucjonistów gotowych do oddania życia w obronie głoszonych idei i nauk. Królewski blask rubinu oznacza siłę, powagę i majestat władzy. Gotowość do poświęcenia oraz żywa, bezinteresowna miłość to właśnie energia rubinu, który jest kamieniem Promienia Miłości. Rubin wzmaga siłę żywotną, zarówno siłę fizyczną jak i energię witalną dając przedłużenie życia do maksimum. Energia rubinu powstrzymuje procesy gnilne oraz rozkład w organizmie. Czerwona barwa rubinu działa uzdrawiająco na ludzi apatycznych, schorowanych, pozbawionych inicjatywy i pogrążonych w melancholii i letargu. Podczas dolegliwości miesiączkowych dobrze jest układać rubin na czakrze korzenia oraz na krzyżu i wszystkich bolących miejscach. Rubin zapobiega poronieniom!

Woda rubinowa to wspaniały środek odmładzający i leczniczy. Rubin łagodzi przebieg ospy, a przykładany do blizn częstokroć te blizny usuwa. Energia rubinu wspiera dążenie do czynów wielkich i sławy, przedsiębiorczości i pionierstwa, a także entuzjazm, odwagę i niezależność, wspaniałomyślność, poczucie mocy i potęgi. Rubinleczy więc z życiowego nieudacznictwa, małości, niewolnictwa i tchórzostwa, co faktycznie jest działaniem kosmicznej energii Mangali. Rubin stosuje się przy chorobach powstałych z zimna i chłodu, a nie należy go stosować przy chorobach powstałych z gorąca i ciepła. Rubin zmusza myśli do aktywności i nie pozwala na myślowy ani twórczy zastój. Ludzie apatyczni, zniechęceni (także do duchowej drogi i rozwoju), zgorzkniali życiowo i pełni smutku powinni się poddawać dobroczynnemu działaniu promieni rubinowych. Rubin nosimy ochraniając się przed zarażeniem. Ma doskonałą skuteczność w leczeniu trudno gojących się i gnijących ran. Łagodzi skurcze i kolki, a nawet chroni przed dżumą. Zalecane jest aby przy wirusowych epidemiach i schorzeniach (dna) i gorączce kłaść go na pępek około północy na 1-2 godzin!

Nie zaleca się rubinu: w stanach krwotocznych, przy obrażeniach wewnętrznych, podczas chorób płuc ani osobom impulsywnym i gwałtownym. Amulet z rubinu strzeże od zarazy i morowego powietrza, a także od uderzenia pioruna, złych snów i koszmarów. Rubin sprowadza spokój i ukojenie, radość życia, chęć czynu i pomaga zagoić się głębokim ranom psychicznym. Rubin bardzo dobrze leczy serce zarówno z dolegliwości psychiczno sercowych jak i z dolegliwości typowo fizycznych. Wielu magów swoją psychiczną siłę czerpie z rubinowego amuletu takiego jak przykładowo pierścień. Rubin nie pozwala wycofać się z podjętych działań i zamierzeń, zagrzewa do walki i zwycięstwa oraz do czynów bohaterskich. Energia rubinu sprzyja utrzymaniu młodości oraz miłości, napełnia optymizmem i ciepłem wewnętrznym.


Selenit

anielski kamień uspokojenia i rozwoju duchowego

Przezroczysty kamień o wysokiej wibracji, pomaga otworzyć się na pomoc Aniołów. Jest jednym z kryształów o największej mocy, używanym do medytacji i wspomagania rozwoju duchowego. Polecany dla osób nerwowych i „niespokojnych duchów”, dla ukojenia i odnalezienia poczucia bezpieczeństwa.
Selenit otwiera i aktywuje czakrę trzeciego oka, czakrę korony, oraz mniej znaną czakrę gwiazdy duszy, która znajduje się około 30 cm nad głową. Selenit zwiększa świadomość innych wymiarów a także powoduje lepsze połączenie z własnym wnętrzem, umożliwiając spotkanie ze swoimi przewodnikami duchowymi i aniołami stróżami. Ułatwia otrzymywanie od nich informacji i porad w formie przeczucia, znaku, wewnętrznego przekonania że coś należy zrobić.


Serpentynit

rozwój duchowy, medytacja, energia kundalini

Serpentynit jest kamieniem podnoszącym poziom energii kundalini - „energii węża” która mieści się u podstawy kręgosłupa. Kiedy energia kundalini jest obudzona człowiek może doświadczyć całej gamy zjawisk fizycznych i duchowych, niektóre z nich są bardzo intensywne. Energia kundalini wznosi się do góry jak ogień wzdłuż kręgosłupa, aktywując wszystkie czakry, takie doświadczenie niektórzy określają jako oświecenie.
Serpentynit jest dobrym kamieniem do oczyszczania blokad energetycznych i przywracania zdrowego, naturalnego przepływu energii. Serpentynit jest jak DNA Ziemi, zawiera w sobie matrycę ewolucji planety. Mimo, że nie jest rzadkim minerałem, jego energia jest naprawdę niezwykła, są w nim zapisy królestwa elfów i nimf, duchów natury, roślin, zwierząt i minerałów.
Na poziomie ciała emocjonalnego serpentynit ma działanie łagodzące, usuwa strach przed zmianą i przywraca podekscytowanie kiedy czeka się na nadchodzącą przyszłość. Pomaga spojrzeć na świat z perspektywy i działać dla najwyższego dobra. Serpentynit uzupełnia niedobory energii i sprzyja regeneracji komórek.


Skamieniałe drzewo

rozproszenie zmartwień, mobilizacja do działania, zaczynanie od nowa

Skamieniałe drzewo pomaga na rozproszenie zmartwień i zmobilizowanie się do zdecydowanego działania w kłopotach. Zwiększa siłę i wytrzymałość, jego energia stabilizuje i ugruntowuje podczas przechodzenia przez kryzys, trudności i osłabienie organizmu. Człowiek zaczyna rozumieć dlaczego ma kłopoty, odnajduje przyczyny, a wtedy łatwiej uporać się z sytuacją.
Skamieniałe drzewo ze względu na swoje pochodzenie przybliża człowieka do natury, pomaga odnajdywać radość w drobnych rzeczach i cieszyć się prostymi przyjemnościami jakie przynosi życie. To doskonały kamień do umieszczenia w domu aby zwiększyć jego energię, szczególnie dla miejsc w których zaczyna się mieszkać albo w których w pewnym sensie życie zaczyna się od nowa.


Sodalit

nowe sytuacje, intuicja, dostęp do Kronik Akashy

Sodalit ma znakomite efekty, jeśli chodzi o usuwanie starych wzorców myślowych i otwieranie się na coś zupełnie nowego, czego jeszcze w życiu nie doświadczaliśmy. Pomaga na mętlik w głowie i emocjonalne zamieszanie, kiedy trzeba skupić się i myśleć logicznie. To kamień czakry trzeciego oka, stymuluje intuicję i dostęp do uniwersalnej wiedzy z Kronik Akashy; przydatny dla psychologów, uzdrowicieli i wszytkich tych, którzy chcą głęboko zrozumieć okoliczności w jakich się znaleźli.
Sodalit namawia do znajdowania własnej prawdy i wyrażania jej, aby żyć w zgodzie ze sobą. Sodalit skłania do przeprowadzenia zmian na lepsze i połączenia się z wewnętrzną inspiracją, kieruje w stronę najlepszych życiowych wyborów.

Wzmacnia węzły limfatyczne i system gruczołów dokrewnych jak również system odpornościowy. Dobrze jest go stosować przy nadciśnieniu, w bezsenności, autyzmie, cukrzycy , niedoborze wapnia i w zwalczaniu pasożytów przewodu pokarmowego. Wibracje sodalitu wzmacniają układ nerwowy i pozwalają odzyskać wewnętrzna równowagę po denerwujących przeżyciach. Sodalit to kamień mocno uziemiający przez nieprzeźroczystość i sześcienną krystaliczna budowę. Pomaga dostosować do rzeczywistości wyobrażenia i fantazje. Kieruje umysł na sprawy najbardziej istotne i pozwala zrozumieć, że nawet w najgęstszej materii działa siła duchowa. Rośliny rosną piękniej i zdrowiej, kiedy podlewamy je wodą sodalitową (zalewamy minerał wodą na 24 godziny). Wybierając się na trudną rozmowę, egzamin czy wystąpienie publiczne, warto go mieć przy sobie, bo pomaga zachować zimną krew. Stosuje się go do obniżania ciśnienia tętniczego krwi. Ułatwia także współpracę między umysłem podświadomym, świadomym i nadświadomym. Jest znakomitym pomocnikiem dla osób, którym trudno przychodzi koncentracja.

Dobry dla dzieci i młodzieży, mających problemy ze skupieniem się przy nauce. Energia sodalitu wzmacnia układ nerwowy, pomagając uzyskać równowagę wewnętrzną.


Szafir Korund

energia planety Urnah - Uran

Szafir - znany jest gównie w rozmaitych odcieniach błękitu. Najbardziej cenione są szafiry o odcieniu niebieskawego bławatka pochodzące z Kaszmiru, Birmy i Tajlandii. Bywają też szafiry bezbarwne, zielone, różowe, żółte i pomarańczowe. Swój kolor szafir zawdzięcza domieszce żelaza i tytanu. Jest to najbardziej tajemny spośród wszystkich klejnotów, czczony jest jako nieodgadniona pieczęć mądrości. Tradycyjnej nazywany „kamieniem wiary i spokoju ducha” jest silnym kamieniem opiekuńczym. Daje on umiłowanie prawdy oraz zdolność do głębokiego przywiązania i wierności. Szafir zamyka w sobie wszystkie cnoty i ukryte moce będąc skarbnicą dobrodziejstw zdolną leczyć i uszczęśliwiać ludzi. Szafir zwany jest panem i władcą klejnotów, bo w swych cudownych zaletach przerasta wszystkie inne. Szafir jest magnum magisterium, kamieniem mądrości skrywającym w sobie tajemnice Prawdy. Okultyści zwą szafir Kryształową Pieczęcią Niebios.

Szafir oglądany w blasku słońca daje asteryzm czyli zjawisko sześciopromiennego blasku światła i działa podobnie jak kształt sześcioramiennej gwiazdy lub sześciokąta. Szafir jest kamieniem mędrców i wtajemniczonych, symbolem duchowej ścieżki wtajemniczenia czyli ścieżki inicjacji, będąc doskonałym towarzyszem i pomocnikiem otwiera nas na prowadzenie wyższej duchowej istoty, poprzez czystość zamiaru i wewnętrzne przekonanie o jej obecności. Szafir pomaga zdobywać bogactwo i osiągać szczęście dlatego jest pomocą na drodze prosperity. Szafir jest kamieniem Jowisza (Guru) i dlatego jest talizmanem władców teokratycznych czyli duchowych przywódców, mistrzów i proroków. Szafir położony noworodkowi na czole, ochroni go w ciągu całego życia od wszelkiego bólu głowy. Szafir jest skutecznym lekiem przeciwko chorobie oczu zwanej dziś chorobą Basedowa. Podaje się jako lek maleńkie kuleczki szafiru. Szafir jest skutecznym antidotum przeciwko wszelkiej truciźnie i zatruciu. Podaje się szafir także jako odtrutkę przeciwko ukąszeniom jadowitego węża, a same węże jadowite jeśli w ich pobliżu położyć szafir zwykle zdychają. Szafir noszony na piersi przez ludzi zdrowych pozwala im zachować siły i czerstwość na bardzo długie lata. Usuwa także z naszej drogi wszelki chaos, złudzenia, niweluje trudności, rozprasza zwątpienia, daje zrozumienie, że zawieramy się we wszechobecnym boskim bycie, wiecznym i ponadczasowym.

Woda szafirowa jest doskonała przeciw starzeniu się, a przemywanie wodą szafirową leczy choroby skóry. Uspokaja bicie serca, ucisza wzburzone nerwy, tłumi krwotoki, gasi gorączkę, a noszony na sercu chroni przed czarami (urokami, demonami), które mogłyby stać się niebezpieczne dla zdrowia i szczęścia tego, przeciwko któremu są zwrócone. Nowotwory (rak) , wrzody, krwawienia, dolegliwości ischisowe i bóle są usuwane przez nakładanie kamienia na chore miejsca. Przy krwawieniach z nosa nakładamy szafir na czoło, a kto ma skłonności do jąkania się powinien nosić błękitny szafir na szyi. Szafir jest uniwersalnym lekiem przeciwko wszelkiej niedoli człowieka, a kamień w kolorze indygo pomaga w terapii chorób psychicznych. Szafir pomaga rozbudować siły ducha i zwrócić człowieka w duchowym kierunku. Daje on czystość myśli, polot, zdolność cudownej intuicji, bezinteresowność, głębię w rozważaniu zagadnień, wytrwałość, pokorę i pogodę ducha. Jest talizmanem mędrców, a także zakochanych. Szafir chroni przed nieszczęściem (blokuje wyładowania złej karmy), zdradą, zasadzką i skrytobójstwem. Dla zwiększenia płodności można nakładać lub nosić pomarańczowy szafir na czakrze krzyża. Szafir przykładany na chore miejsce często szarzeje i wtedy należy go wystawić na działanie promieni słonecznych aż odzyska swój blask. Z pomocą szafiru wstępuje w nas siła, zrozumienie i ufność (wiara) i moc słowa, szczególnie jak nosimy szafir na sercu.


Szmaragd Beryl

symbolizuje witalność, siłę i szczęście

energia Śukra, Śukravara - Wenus

Uważa się, że szmaragd może przekazywać wiedzę tajemną, przynosić określoną mądrość i inspirować tego, kto go posiada. Przypisuje mu się moc ochrony przed magią, klątwą i demonami, co jak sobie możemy wyobrazić było bardzo cenione, zarówno w starożytności, jak w czasach średniowiecznych. Wielki Kapłan Hebrajski, Aaron, do przepowiadania przyszłości używał właśnie szmaragdów. Nosił na piersi urim i tummum, a radząc się wyroczni posługiwał się nimi podobnie jak kośćmi. Kamieniowi temu nasi przodkowie przypisywali liczne dobroczynne właściwości: wierzono, że przynosi radość, przyjemność i szczęście, ale również leczy.
.Szmaragd jest jednym z najcenniejszych kamieni, o wielkiej leczniczej mocy, gdyż jest skuteczny przeciw ludzkim słabościom i ułomnościom; w rzeczywistości stworzyło go Słońce, a cała jego substancja zrobiona jest z witalności powietrza. Uwalnia od palpitacji serca, wiatrów, czkawki i dolegliwości żołądkowych po biesiadach, które mogą doprowadzić do kolki nerkowej lub ataku serca. Gdy ktoś ma problem z sercem lub żołądkiem, zawsze powinien mieć przy sobie szmaragd i używać go w celu ogrzania ciała. Tak działając osoba poczuje się lepiej”, (fragment z The Works of Hildegarde of Bingen, cytowany przez Daniela Maurin w Remedies, Marne Publications. 1992).

Szmaragd cenili sobie Hindusi, Birmowie, Egipcjanie i Inkowie i jest często ozdobą ich bóstw. Szmaragd posiada rozliczne zalety lecznicze a także dodatniowpływa na psychikę i rozwój duchowy człowieka. Zielonkawy lub zielonkawo-błękitny szmaragd powinien być strażnikiem człowieka postępującego inicjacyjną duchową drogą rozwoju. Swoją czysto zieloną barwą szmaragd symbolizuje siłę wzrostu i regenerację na wszystkich płaszczyznach: w ciele, myśleniu, czuciu i działaniu. Jego delikatne promieniowanie działa przede wszystkim na nasze ciała energetyczne i uwalnia nas od chorobotwórczych energii, zatorów i blokad. Odświeża i odmładza całą naszą istotę, poprawia nasze fizyczne samopoczucie i rozszerza zdolność poznawania, która pogłębia miłość naszego serca i zapewnia większy dobrobyt.

Szmaragd jest kamieniem niosącym kosmiczną energię Śukra (Wenus) czyli energię miłości i piękna oraz harmonii. Łączy nas z siłami przyrody i pozwala przeżyć jej piękno w calej jego głębi. Otwiera naszą świadomość dla działania istot naturalnych, których zadaniem jest troska o wzrost i rozwój wszelkich stworzeń na ziemi. Zielone światło szmaragdu daje spokój sercu i miłość oraz poświęcenie. Uczy nas wykonywania zadań życiowych w harmonii z naturnalnymi siłami wzrostu i całym Wszechświatem, otwierając nas na całe bogactwo i obfitość wszelkich dóbr i duchowych i materialnych. Szmaragd regeneruje ciało i duszę dając nowe odrodziny w zdrowiu, miłości i harmonii, pomagając uwolnić się od słabości i ułomności natury ludzkiej.

Mistykom i wtajemniczonym szmaragd udziela wielu darów charyzmatycznych, gdyż jest to klejnot wybranych, który wzmacnia duchowo usuwając słabości duszy. Leki szmaragdowe usuwają brzydotę oraz niezdolność do miłości i wszelkie skonfliktowania. Szmaragd łagodzi wszelkie cierpienia i pomaga pozytywnie przejść przez życiowe próby. Zielonkawa barwa szmaragdu jest podstawową barwą planety Ziemi, a ściślej jej ducha przyrody. Starożytni dobrze znali pozytywne działanie szmaragdu na oczy, który wzmacnia wzrok, a bywa, że usuwa ślepotę. Samo przykładanie szmaragdu do oczu działa leczniczo na wzrok i oczy. Używano go do leczenia bólów głowy, radząc pacjentom, aby chuchając na kamień pocierali nim głowę (czoło i skronie). Szmaragd był też uważany za pomocnika rodzących kobiet.

Woda szmaragdowa napromieniowana energią słońca działa orzeźwiająco i daje wnikliwość myślenia, tak, że z łatwością rozwiążemy wszelkie sprawy trudne i niezrozumiałe. Picie wody szmaragdowej oraz noszenia kamienia może także przynosić ulgę usuwając wzdęcia, dolegliwości dróg żółciowych i wątroby. Łagodzi zgagę oraz leczy z wrzodów żołądka i serca. Opłukiwania wodą szmaragdową i nakładanie kamienia zaleca się przy brodawkach i nowotworach (raku) skóry. Talizman ze szmaragdu noszony na piersi strzeże przed malaria, febrą, ucisza gniew, łagodzi podniecenie, likwiduje stresy obdarzając wewnętrzną równowagą czyli harmonią oraz normalizuje ciśnienie krwi, lecząc też z epilepsji, osłabionej pamięci, malarii, dna i reumatyzmu. Szmaragd czyni człowieka miłym ludziom i Bogu. Szmaragd leczy skurcze, konwulsje, gorączkę, ucisza krwotoki i ropne zapalenia ran poprzez samo nawet przyłożenie do chorego miejsca czy rany. Wenusjański szmaragd Promienia Uzdrawiania przynosi szczęście narzeczonym i kochankom o ile dochowują sobie wierności. Szmaragd strzeże przed złym spojrzeniem i czarami, odpędza złe duchy i zsyła spokojny sen. Szmaragd zapewnia marynarzom bezpieczną żeglugę strzegąc przed burzami i sztormami, a także strzeże ogniska domowego przed burzą. Radzi się nosić szmaragd kobietom w ciąży dla bezpieczeństwa płodu i ochrony przed złą energią. Szmaragd leczy trzecie oko z jasnoniedowidzenia obdarzając człowieka skromnego i wstrzemięźliwego, opanowanego i życzliwego zdolnością widzenia.

Szmaragd był wykorzystywany dla odmładzania i regeneracji. Uzdrawia oczy oraz ma właściwości bakteriobójcze dlatego powinien być wykorzystywany przy wszystkich infekcjach bakteryjnych jako wspomaganie przy leczeniu z grypy, anginy, czerwonki, biegunce i chorobach układu pokarmowego (zatrucia).


Spinel

kamień, który podwyższa poziom energii życiowej, aktywności fizycznej i ogólnej wydajności organizmu

Dzięki większej witalności możemy łatwiej stawiać czoła wyzwaniom osobistym i zawodowym, problemom czy chorobom. Stres i codzienne trudności, na które jesteśmy narażeni, jeśli są długotrwałe lub zdarzają się regularnie obniżają naszą odporność i energię, osłabiają interakcje, zwalniają reakcję na to, co dzieje się w otoczeniu. Spinel przyczynia się także do zachowania naszej wewnętrznej spójności przy odgrywaniu wielu ról społecznych w ciągu dnia i do życia zgodnego z naszym wewnętrznym „ja” w każdej sytuacji. Ile razy w życiu zdarzyło Ci się zrobić bądź powiedzieć coś, z czym zupełnie się nie identyfikujesz? Zrobiłeś to wbrew swoim osobistym przekonaniom po to, by uzyskać jakiś zewnętrzny cel - czyjąś aprobatę, uznanie lub po prostu ze strachu przed konsekwencjami ujawnienia Twojej prawdziwej opinii Tymczasem asertywność i przekonujące wyrażanie własnego zdania mogą uczynić nam niewiarygodnie dużo pożytku - zaczynamy siebie cenić i szanować, a w konsekwencji inni to odwzajemniają - też nas szanują i doceniają. Gdy wierzymy w siebie - inni ludzie również w nas wierzą. Jest to twórcze podejście umożliwiające nasz rozwój i kierowanie własnym życiem bez jakiegokolwiek narzucania nam cudzej woli.


Sugilit

kamień śnienia i medytacji

Suglit jest jednym z najważniejszych kamieni na nowe tysiąclecie, z powodu swoich licznych magicznych właściwości. Wśród nich są ochrona przed negatywnymi wpływami środowiska, zdolność do ugruntowania duchowych energii, otwieranie czakry korony, wysyłanie energii Fioletowego Promienia oczyszczenia oraz wpływ uleczający.
Sugilit jest także kamieniem śnienia. Kiedy medytuje się albo śpi z tym kamieniem pod poduszką, otrzymywane obrazy są nasycone symbolicznym znaczeniem. Sugilit pomaga zapamiętać sen i zrozumieć jego znaczenie.
Sugilit wspiera w odzyskiwaniu wiary w życiowe możliwości. Pomaga wyobrazić sobie coś znacznie większego niż obecne warunki, ofiarowuje optymizm i nadzieję na lepszą przyszłość. Sugilit wyrzuca z aury negatywne elementy i napełnia ją światłem. Jest doskonały dla osób opanowanych przez poczucie beznadziejności i mających błędne przekonanie, że nie ma wyjścia z ich problemów. Ludziom myślącym negatywnie ten kamień przypomina, że człowiek zawsze może znaleźć w sobie siłę i odwagę aby realizować marzenia.


Topaz

dobra fortuna, szczęście, realizacja pragnień

Topaz jest jednym z najbardziej pozytywnych kamieni jakie istnieją na świecie. Rozjaśnia naszą jaźń, poprawia koncentracje i pozbawia nas balast negatywnych uczuć i myśli powstałych z powodu fałszywych wierzeń. Stymuluje i wzmacnia układ nerwowy. Daje nam radość i optymizm, ożywia ciało i umysł i poprawia samoocenę. Nadaje się doskonale do oczyszczenia aury zmniejsza napięcie zarówno fizyczne, jak i umysłowe.

Topaz jest kamieniem o uniwersalnych właściwościach, używa się go do przyciągania miłości, szczęścia, obfitości, zdrowia, realizacji celów, rozwiązywania problemów. Ten kamień można wykorzystać do medytacji, wizualizacji pragnień, oczyszczenia aury, wprowadzania się w stan relaksu, wzmacniania mocy afirmacji.

Topaz czerwony

Topaz czerwony może okazać się pomocny dla osób zmęczonych, wyczerpanych energetycznie oraz tych, których dotykają problemy finansowe. Jego energia stawia twardo na nogi osoby, które za bardzo analizują problemy zamiast je rozwiązywać. Zapewnia poczucie bezpieczeństwa, wiarę w siebie i swoje możliwości, rozwija potencjał do działań ugruntowujących naszą stabilną pozycję społeczną i status.

Energia czerwonego Topazu będzie doskonała również dla osób, które łatwo poddają się wpływom konsumpcyjnego stylu życia, prowadzą intensywne życie towarzyskie i zawodowe (wypełnione wieloma projektami lub etatami), są uzależnione od adrenaliny i szybkiego tempa rozwoju wydarzeń, oraz które dodatkowo niestety nie potrafią odpoczywać. Osoby o podobnym do tego profilu będą mogły zwolnić, zatrzymać się, poczuć słodkie „tu i teraz” i docenić walory życia w rzeczach, których wcześniej nie dostrzegały. I to wszystko bez wyrzutów sumienia, że nic „pożytycznego” czy konkretnego w danej chwili się nie robi.

Topaz niebieski

Topaz Niebieski będzie idealny dla osób mających trudności w nawiązywaniu kontaktów z innymi ludźmi bądź mało asertywnych. Osoby, którym z trudem przychodzi wyrażanie własnych emocji lub wręcz przeciwnie - „zagadują” je swoją elokwentną mową, dobrym humorem, nad wyraz racjonalnym spojrzeniem na świat czy też kultem empiryzmu, będą mogły wyciszyć się, usłyszeć swój wewnętrzny głos, intuicję, za której głosem powinni pójść. Szczerość w relacjach i komuniakcji z innymi w konsekwencji zaowocuje siłą perswazji i szacunkiem innych.

A ludzie, którzy uwielbiają fantazjować, snuć wizje na temat swoich dotychczasowych i przyszłych sukcesów, a niestety mają trudności w realizacji wytyczonych celów spostrzegą, iż mają nieodpartą chęć działania, tworzenia i wdrażania swoich marzeń w życie. Energia Topazu Niebieskiego pomoże w konsekwentnej ich realizacji.

Topaz różowy

Topaz Różowy będzie doskonały jako element biżuterii dla osób wyjątkowo wrażliwych, mających tendencję do zamykania się w sobie z własnymi problemami. Osoby, którym trudność sprawia dawanie i przyjmowanie miłości czy przyjaźni będą miały odwagę otworzyć się i znaleźć dużą satysfakcję w dzieleniu się tymi uczuciami z innymi. Różowy Topaz otwiera także centrum wrażliwości na piękno natury, muzyki i sztuki. Jest to idealny kamień dla artystów, osób kreatywnych wszystkich branż, a także pracujących na co dzień ze sztuką, muzyką, malarstwem, fotografią czy grafiką.

Topaz żółty

Topaz żółty przeznaczony jest dla osób z tendencją do wahań nastroju i zbyt emocjonalnego reagowania na stresujące lub wręcz odwrotnie - te radosne sytuacje. Wspaniały także dla potrzebujących spokoju, optymizmu i równowagi pomiędzy pracą a życiem prywatnym. To właśnie pozytywne nastawienie do życia oraz przekonanie, iż „cokolwiek się wydarzy - zawsze będzie świecić słońce” pomaga w konsekwentnej realizacji życiowych celów mimo chwilowych trudności. Wierzymy w swoje marzenia - więc stają się proste do spełnienia i wręcz namacalne.

Topaz Żółty oddziałuje również na sferę poczucia własnej wartości - stajemy się bardziej odważni, mniej boimy się zmian, w obiektywny sposób dostrzegamy prawdziwe lub fałszywe nastawienie innych, widzimy w jasny sposób kierunek, w którym powinniśmy i chcemy iść. W żadnej sytuacji nie tracimy poczucia wartości i szacunku do siebie. Mamy chęć je wzmacniać poprzez niesienie pomocy innym. I odwrotnie - zaczynamy zauważać, iż na naszej drodze pojawiają się osoby niezwykle nam pomocne (dający wsparcie i dobrą radę, pomocne finansowo, projektowo, zdrowotnie itp.).

Topaz Imperial będzie doskonałym kamieniem dla osób, które ubiegają się o wysokie stanowisko, awans lub tych, które marzą o karierze w życiu publicznym.


Turkus

kamień intuicji i ochrony

Kamień już od starożytności używany do robienia amuletów w celach ochronnych i do uleczania. Według legend zmienia barwę aby ostrzec właściciela przed zdradą lub niebezpieczeństwem. Umieszczony na czakrze trzeciego oka, przywołuje pomoc własnej intuicji, a na czakrze gardła - pomaga kierować swoim przeznaczeniem, podszeptuje co należy zrobić w chwili obecnej żeby wpłynąć na los. Możesz położyć ten kamień przy komputerze, ponieważ neutralizuje promieniowanie elektromagnetyczne.

Stare wschodnie przysłowie mówi: „ręka nosząca turkus nigdy nie zbiednieje”. Turkus dobry jest na gardło, płuca, serce i stany bólowe. Pobudza ukrwienia dolegających miejsc. Noszony na czakrze gardła sprzyja harmonijnemu wyrażaniu myśli i uczuć. Nadaje naszym słowom większą moc. Łagodzi problem jąkania. Turkus jako amulet chroni przed „złym okiem”, złym towarzystwem i złymi kolejami losu. Chroni skutecznie aurę i odbija wszelkie ataki psychiczne. Nazwa turkus wywodzi się od nazwy Turcji „turecki kamień”, gdyż jego szlak handlowy wiódł niegdyś przez Turcję. Natomiast nazwa kalait (gr. ładny kamień) została po raz pierwszy użyta przez pisarza rzymskiego Pliniusza Starszego i obecnie jest już prawie nieznana. Związany z czakrą gardła.

Turkus prawdopodobnie jest jednym z najstarszych kamieni używanych przez ludzi, był i jest ceniony w wielu kulturach. W Iraku znaleziono koraliki z turkusu z roku 5000 p.n.e. Egipcjanie wydobywali turkus w Synaju już w roku 3200 p.n.e. Indianie z plemienia Navajo wrzucali turkus do rzeki prosząc boga deszczu o opady. Według legend hinduskich i perskich patrzenie na turkus podczas nowiu księżyca prowadzi człowieka do dobrej fortuny, ochrania przed złem i zwiększa bogactwo.


Turmalin Arbuzowy

Jest kombinacją zielonego i różowego turmalinu. Zielony turmalin rozwiązuje problemy, podczas gdy różowy kolor czyni nas bardziej kochającymi. Pomaga zachować nam równowagę i spokój wewnętrzny. Pobudza pracę gruczołów wydzielania zewnętrznego i poprawia przemianę materii. Pomaga pozbyć się lęków, wzmacnia psychikę, oddala natłok czarnych myśli. Nastraja do miłości i otwarcia na ludzi.

Turmalin czarny

silna ochrona, wyjątkowo trudne sytuacje

Czarny turmalin jest niezwykle silnym kamieniem ochronnym dla ciała i duszy, jeżeli czujesz że ktoś Ci źle życzy, zazdrości albo obmawia i to ma na Ciebie wpływ, to jest kamień dla Ciebie. Turamalin chroni nas przed wszelkim złem. Turmalin chroni nie tylko przed negatywną energią innych ludzi i nieprzyjemną atmosferą, ale także przed własnym pesymizmem. Ten kamień mobilizuje właściciela do poważnego myślenia, samokontroli i dyscypliny. Bardzo przydaje się, kiedy ma się do czynienia z wyjątkową trudną i przygnębiającą sytuacją - wyzwala praktyczne podejście, bez emocji i bez strachu i dodatkowy zastrzyk siły, aby sobie poradzić. Czarny turmalin ma zdolność ‘’zasysania’’ negatywnych energii, dlatego chętnie jest używany w domach, jako odpromiennik, czarny turmalin tonizuje także złość, lęk, zazdrość pomaga skoncentrować energię na jeden cel. Bywa używany do oczyszczania chorych części ciała. Osoby cierpiące na chorobę lokomocyjną powinny mieć go ze sobą w podróży. Pomaga leczyć zaburzenia związane ze złą pracą nadnerczy, a także artretyzm, zapalenie nerwu, stwardnienie rozsiane, zaburzenia pamięci, zawroty głowy, dysleksję, dezorientację i niepokój. Usuwa z organizmu negatywne emocje i energie oraz chroni przed zewnętrznymi złymi wpływami. Turmalin aktywizuje pierwszą czakrę i poprawia pracę punktów refleksowych związanych z kością ogonową.


Tygrysie oko

sukces i bogactwo

Tygrysie oko jest uważane za kamień, który przynosi sukces i bogactwo. Może być używany do wzmacniania intencji zwiększenia obfitości, a także do zabezpieczenia statusu ekonomicznego i majątku, który już się posiada. Tygrysie oko to także kamień szczęścia, radości i optymizmu. Wprowadza w dobry nastrój, pomaga w osiąganiu celów, daje jasność myśli i wzmacnia siłę woli.

Unakit

kamień wizji i wizualizacji

Ten kamień może być używany do tworzenia nowej wizji, medytacji i wizualizacji lepszego życia. Ma działanie ochronne przed promieniowaniem elektromagnetycznym - można go umieścić przy ekranie telewizora. Wspomaga wyjście z choroby, uleczenie i odrodzenie, pomaga uzyskać odpowiedź na trudne pytanie.*Informacje zawarte na tej stronie, zaczerpnięte z różnych źródeł internetowych powinny być traktowane jedynie jako wskazówka, w żaden sposób nie powinny być traktowane jako ogólnie obowiązujące definicje. W przypadku problemów zdrowotnych prosimy o kontakt z wyspecjalizowanym litoterapeutą.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce. Administratorem danych osobowych przekazanych podczas zakupów towarów dokonywanych w firmie Fatimire za pośrednictwem portali aukcyjnych lub bezpośrednio w sklepie internetowym jest obecnie Fatimire. Informujemy iż każdemu naszemu Klientowi przysługuje prawo do dostępu, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania swoich danych osobowych oraz przeniesienia danych. Zgłoszenia prosimy kierować na adres email shop@orgonit-fatimire.com. Informujemy również o możliwości wniesienia skargi do organu nadzorczego w przypadku nieuprawnionego wykorzystania danych osobowych. Dane będą przetwarzane na podstawie Artykuł 6. punkt 1b,c rozporządzenia UE 2016/679, w celu realizacji zamówienia, oraz do kontaktu z Klientem w celu prezentacji oferty Fatimire lub innych istotnych z punktu widzenia klienta informacji. The administrator of personal data given while placing an order for Fatimire via online auction sites or directly via online shop is Fatimire. We inform that every our customer has a right to access, change, delete or delimit its personal data as well as oppose the processing and transfer of the personal data. Please send your request to shop@orgonit-fatimire.com. We inform that every our customer has a right to lodge a complaint with a supervisory authority in case of unauthorized use of personal data. All personal data will be processed pursuant to Article 6 point 1b,c,regulation UE 2016/679, in order to fulfill the purchase and to contact the customer regarding Fatimire offer or other important issues that consider the customer.
Zamknij
pixelpixel